Emekli vatandaş isyan etti ceketim on yerden yamalı

Kartepe’deki bir kahve toplantısında konuşurken, bir emekli ceketini gösterip, yamalı ceket giydiğini söylemesi üzerini CHP Kocaeli Milletvekili Adayı...

BÜYÜT

Kartepe’deki bir kahve toplantısında konuşurken, bir emekli ceketini gösterip, yamalı ceket giydiğini söylemesi üzerini CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, “İntibak yasası ile emeklimizi kurtaracağız” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, önceki gün Kartepe’de bir dizi ziyarette bulundu. Kartepe’de toplantılara katılan Tarhan, esnaf ve Kartepelileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Konuk olduğu bir kahvede konuşan Tarhan, 12 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekerek, “Projelerimizi iyi inceleyin. Tüm sorunlarınıza çözümü biz bulacağız. Bu dönemki projelerimiz sizlerin sorunları, dertleri düşünülerek geliştirildi” dedi.

ADALETLİ DAĞITIM
Bu projelerin hiç birisinin hayal olmadığını belirten Tarhan, “Müteahhitleri zengin etme derdinde değiliz. Biz halkımızın daha iyi şartlarda yaşaması için mücadele ediyoruz. Her aile hak ettiği adaletli bir gelir dağılımı düzeyinde yaşamalı. Bizi eleştirenlerin hiçbir projesi halkı ilgilendirmiyor. Yoksulluğu ve işsizliği bitirmek bizim birinci ilkemiz” dedi.

YAMALI CEKET
Kahvede emekli bir amcanın ceketini çıkartarak “İşte emeklilerin durumu ortada. Bak bu ceketi on kere yama yaptırdım öyle giyiyorum” demesi üzerine Tarhan emekliler ile ilgili projelerini anlattı. İntibak yasasından bahsederek bu adaletsizliği ortan kaldıracaklarının sözünü verdi. “Özellikle emeklilerin olduğu bu toplantıda öncelikle sizleri dinlemek istiyorum” diyen Tarhan “geçinebiliyor musunuz?” diye sordu. Bu soru üzerine zor şartlarda kıt kanaat geçindiklerini söyleyen bayanlara dönerek “Bu ülkede daha önceleri olduğu gibi sosyal adaleti ancak biz getiririz” dedi.

03 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR