“2013 Kocaeli’nin yılı olacak”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanlığı’nda bu haftaki nöbetçi milletvekili Fikri Işık’tı. Kocaelililerin dertlerini dinleyen Işık, “2013 yılı...

BÜYÜT

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanlığı’nda bu haftaki nöbetçi milletvekili Fikri Işık’tı. Kocaelililerin dertlerini dinleyen Işık, “2013 yılı Kocaeli’nin yılı olacak” dedi

2013 yılının ilk nöbetini tutan Milletvekili Fikri Işık, sorunlarını aktarmak için il binasında hazır bulunan vatandaşlarla bir araya gelmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kendisine yöneltilen tüm soruları samimi bir şekilde cevaplayan ve son zamanlarda gündemde olan kabinedeki revizyona da değinen Işık, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yerine geçeceği söylentilere de açıklık getirdi.

“BÖYLE BİR BEKLENTİM YOK”
Kabinedeki revizyonun tamamen Başbakanın takdirinde olduğunu belirten Milletvekili Işık, “Başbakanın bir stili var. Bakanlıklara seçilecek isimler son ana kadar belli olmuyor ve bakanlar kendi isimlerini televizyonlardan öğreniyorlar. Benim böyle bir beklentim yok. Siyasette en onurlu görev milletvekilliğidir. En önemli önceliğin bunun vebalinden kurtulmak ve bu görevi layıkıyla yerine getirmektir. Benim kesinlikle böyle bir beklentim yok; ama Başbakan bu görevi kime verirse herkes severek yapar” dedi.

“2015’TE KOCAELİ’NİN EĞİTİM ALTYAPISI TAMAMLANACAK”
Işık, 2013 yılı içerisinde Kocaeli’de eğitim alanında büyük değişiklik yapacaklarını ve birçok okulun inşa edileceğini söyledi. Cumhuriyet tarihinden bu yana en fazla okulun bu yıl yapılacağını belirten Işık, “İlimizde pek çok okul yapacağız. Bunun yanında eski olan okulları da yıkarak yenileyeceğiz. 2015 eğitim öğretim yılına girdiğimizde Kocaeli eğitim alt yapısının tamamıyla bitirmiş olacak” ifadelerini kullandı.

“BU KENTTE EĞİTİM KALİTESİNİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ”
Milletvekili Işık, “İlimizde birçok yerde kamu arazilerini belirledik ve buralarda yepyeni okullar yapacağız. Gebze ve İzmit olmak üzere eğitim kampusları yapacağız. Bu kentte eğitim kalitesini artırmak zorundayız. Geçmişten kalan sorunları gidermek zorundayız. Vali Ercan Topaca’nın bu konudaki çabalarını hepimiz görüyoruz. Bu konuda büyük uğraşlar veren Sayın Valimize minnettarım. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyemizin de bu konudaki çabaları çok önemlidir. 2013 yılında eğitim alanın da önemli hamleler yapacağız” dedi.

“GAZİ LİSESİ’Nİ ŞEHİR KÜTÜPHANESİ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”
Şehir merkezinde yer alan İzmit Lisesi ile Gazi Lisesi’ni şehir dışına taşıyacaklarını belirten Işık, Gazi Lisesi’ni kentin modern yapısına uygun bir şekilde şehir kütüphanesi yapabileceklerini söyledi. İzmit Kız Meslek Lisesi’ni de kaldıracaklarını belirten Işık, mevcut cezaevinin yerini de değiştireceklerini ve buraya eğitim kampusu yapacaklarını söyledi. Okul sayısını ihtiyaç doğrultusunda artıracaklarını belirten Işık, Kocaeli’nin 2013 yılında bu hizmetlere doyacağını söyledi.

“EN BÜYÜK YETERSİZLİK DOKTOR EKSİKLİĞİ”
Sağlık alanı ile ilgili de açıklamalar yapan Işık, hem Türkiye’nin hem de ilimizin sağlık alanındaki en büyük yetersizliğinin doktor eksikliğinin olduğunu vurguladı. Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yeni binası için nisan ayı öncesinde ihale sürecinin başlayacağını vurgulayan Işık, bu hastanenin yepyeni modern bir görünüme kavuşturulacağını söyledi. Kandıra’da yapımı devam eden devlet hastanesinin hızla ilerlediğini belirten Işık, sağlık alanındaki çalışmaların bütün ilçelerde devam ettiğini her ilçenin en donanımlı hastanelere kavuşacağını ifade etti.

“BU AÇIĞI KAPATMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Körfez Devlet Hastanesi’nin kapanmasının hiçbir zaman gündemlerinde olmadığını belirten Işık, “Bu kadar nüfusa sahip bir ilçede bu hastane kapatılır mı bu durum mantığa sığar mı? Vatandaşların nezdinde sağlıktaki memnuniyet derecesi yüzde 75’lere çıktı. Bizim en büyük sorunumuz doktor sayısının azlığıdır. Zamanında Cumhurbaşkanı ve YÖK başkanı tıp fakültelerine yeterince kontenjan ayırmamışlar ve bizler bugün bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Bizler kendi dönemizde bu açığı kapatmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“2013 YILINDA 7 KAVŞAK YAPILACAK”
Son olarak trafik sonuna da değinen Milletvekili Işık, Gebze ve Darıca’yı birbirine bağlayan D-100 Karayolu üzerinde 2 tane battı çıktı yapacaklarını söyledi. Kandıra sapağına da yepyeni bir düzenleme getireceklerini ve bu düzenlemeyle birlikte kent trafiğinin rahatlayacağını söyledi. 2013 yılında 7 tane kavşağın yapılacağını ve aynı yıl içerisinde biteceğini belirten Işık, Yahya Kaptan kavşağının da bitirilmesi durumunda buradaki trafiğin daha akıcı olacağını ve bu sorunun ortadan kalkacağını belirtti.

13 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR