Fevziye’deki tuvalet ve Acısu’daki çay ocağı kiralandı

İzmit Belediyesi’nin 18 iş yeri için düzenlemiş olduğu ihale dün gerçekleştirildi. İhalede Fevziye’deki tuvalet 10 bin liraya kiralanırken Acısu Parkı...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin 18 iş yeri için düzenlemiş olduğu ihale dün gerçekleştirildi. İhalede Fevziye’deki tuvalet 10 bin liraya kiralanırken Acısu Parkı’ndaki çay ocağı da 6 bin 600 liraya kiralandı

İzmit Belediyesi’nin 18 alan için düzenlemiş olduğu ihale dün İzmit Belediyesi İhale Salonu’nda Hüseyin Üzülmez başkanlığında gerçekleştirildi. İhalede farklı kullanım amaçlı 18 alan kiralanmak üzere ihaleye çıkartıldı. 13 alana talipli çıkarken Fevziye’deki WC, daha önce ertelenen Acısu Parkı’ndaki çay ocağı ve Yeni Cuma Camii’ndeki büfe de ihale edilen alanlar içerisinde yer aldı.
TEK KATILIMLA
Yahya Kaptan Mahallesi Sarı Mimoza Caddesi No 10 adresinde bulunan 344.19 metrekarelik işyerini 3 yıl peşin ödemek koşulu ile aylık belirlenen muhammen bedel olan 4 bin TL üzerinden Suat Kuaför Güzellik Salonu İşletmeciliği Turizm AŞ adına tek katılımcı Suat Birer kiraladı. Şirintepe Mahallesi’nde bulunan Ekopark alanı içinde bulunan 100 metrekare kapalı alan ve WC belirlenen 500 TL muhammen bedeli ile tek katılımcı Tayfun Yıldız’da kaldı. Yenidoğan Mahallesi Kanalüstü Dükkanları No:8 adresindeki 10 metrekarelik işyeri için 105 TL aylık bedel ile Osman Özbek kiraladı.
MUHAMMEN BEDELE
Kocaeli Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği adına katılan Mustafa Kırbaş, Yenidoğan Mahallesi Kanalüstü Dükkanları No:3 adresindeki 10 metrekarelik işyeri için aylık belirlenen muhammen bedel olan 100 TL üzerinden işyerini kiraladı. Cumhuriyet Mahallesi Karayolu Sokak No:47/A SGK Hizmet Binası önünde bulunan 20 metrekarelik alan 3 yıllık kira bedeli peşin ödenmesi koşuluyla aylık belirlenen 2 bin TL üzerinden Murat Zaim Kerimak’ta kaldı.

YENİ CUMA AYNI İŞLETMECİDE
Yeni Cuma parkı içerisinde bulunan 14 metre kapalı alanı bulunan çay ocağı ihalesi için mevcut işletmeci Suat Okuyucu, Yadigar Başyurt, Abdurrahman Çeliktemel ve Burak Altıntaş katıldı. 3 yıl önce 3 bin TL’den kiralanan çay ocağı için aylık 5 bin TL muhammen bedel belirlendi. Yapılan açık arttırmada katılımcılar çekilirken çay ocağı ihalesi 3 yıl peşin kira ödenmesi koşuluyla mevcut işletmeci 5 bin 105 liraya Suat Okuyucu’da kaldı. Körfez Mahallesi’nde bulunan Gülenyüzler’in de bulunduğu 4 bin 873 metrekarelik mesleki rehabilitasyon merkezi için Belde Özel Sağlık ve Eğitim Hizmet adına katılan Kemal Yazıcı muhammen bedeli 250 TL belirlenen alana aylık 500 TL+KDV ödeyerek 100 yıl süre ile kiraladı.

ACISU KİRALANDI
İzmit Belediyesi tarafından 6 Mayıs’ta ihale edilen ve Ferdağ Baltuk’un aylık 8 bin 500 liraya olmak üzere 3 yıllığına kiraladığı Acısu’daki çay bahçesinin ihalesi iptal edilmişti. Baltuk bedeli ödemediği için iptal edilen ihale 3 yıllık kira bedeli peşin ödenmek koşulu ile aylık 3 bin TL’den ihaleye çıkarıldı. İsa Okuyucu ve Ercan Acıiçmez ile Nedim Bayırbaşı’nın katıldığı ihale 3 yıllık peşin ödemek koşuluyla 6 bin 750 TL Ercan Acıiçmez ile Nedim Bayırbaşı’nda kaldı. Turgut Mahallesi Mehmet Lüleci Parkında bulunan çay bahçesi ve büfe ihalesi aylık belirlenen 100 TL Muhammen bedel üzerinden İsmail Bostan tarafından kiralandı. Malta Mahallesinde bulunan 601 metrekarelik açık otopark ise Çetiner Göltür Nakliyat adına katılan Emre Kovar’da kaldı.

PEŞİN ÖDENME KOŞULU
Karabaş Mahallesi Hafız Selim Efendi Sokak’ta bulunan 529.19 metrekarelik alan için Ertan Bayraktaroğlu, Uluocak Asya Madeni Yağlar Şirketi adına Recep yılmaz, tiner Göltür Nakliyat adına Cemal Yalnızoğlu, Eftal Tuzirm Seyahat inşaat Tarım Tekstil Ticaret şirketi adına Cihan Tuncay ve Fırat Aybay katıldı. Aylık muhammen bedeli 2 bin 850 TL olarak belirlenen açık otopark birer yıllık kira bedelinin peşin ödenmesi koşuluyla ihale aylık 9 bin 100 TL ile Fırat Aybay’da kaldı.

‘FEVZİYE MEVCUTTA KALDI’
Yeşilova Mahallesi Şehit Necmi Semerci Sokak’ta bulunan 573.15 metrekarelik öğrenci yurdu 9 yıllığına aylık 517 TL’den İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi adına katılan Hüseyin Kanca’da kaldı. Fevziye Cami yanında bulunan WC aylık 10 bin TL’den ihale edildi. Kemal Çınar ve Ömer Büker’in katıldığı ihale 3 yıl peşin ödenmesi koşuluyla mevcut işletmeci Kemal Çınar’da kaldı. Çınar işletmesiyle ilgili basında yayınlanan haberlerle ilgili şikayetlerini de dile getirdi. İhaleye çıkan 5 alan için ise katılımcı olmadı.
HABER: Seda DEMİRAL-Tuğba CENGİZ

26 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR