KSO’DAN 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE 100 BİN TL YARDIM

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya ile oda başkanları, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu Karamürsel Alp Salonu’nda ziyaret e...

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya ile oda başkanları, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu Karamürsel Alp Salonu’nda ziyaret ettiler. 15 Temmuz günü kalkışılan darbe girişimi ile sonraki süreç ziyarette gündeme geldi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na Kocaeli’yi kaos ortamından en az zararla çıkardığı için teşekkür eden Kemal Kaya, üzerlerine düşen ne görev varsa esnaflar olarak yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Vali Hasan Basri Güzeloğlu’da toplantıda yaptığı açıklamada demokrasi vurgusu yaparak, “Bu yapıya katkı sunanları, ilgili olanları hukukun önünde en ağar önünde hesabı sorulacak” dedi.

 

HALK KAHRAMANCA DİRENDİ

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya , “15 Temmuzda ülkemizin yaşadığı darbe girişiminde vatanını seven silahlı kuvvetlerimizin ve polisimizin, Çanakkale’de şehit olan binlerce şehidimizin torunları darbe girişimi başladıktan sonra kahramanca direnmiştir. Bu vatanımız ve milletimiz için onur kaynağı oldu. Halk direnmeseydi bu vatan hainleri emellerine ulaşacaktı. 1960 ihtilalini asker olarak yaşadım. Bu ihtilallerin ülkeye neler getirdiğini yakinen gördüm. Bu veslieyle vatanımıza milletimize ve hükümetimize, geçmiş olsun diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

SİLAHA KARŞI DİMDİK

Kaya’nın ardından konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, “15 Temmuz gecesi milletin iradesine, demokrasimize tüm değerlerimize kast eden bu hain kalkışma karşısında dimdik ayakta duran ve bizim geleceğimiz adına hayatını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. İmanlı göğüsleriyle hiçbir siyasi görüş, fikir, ayrılık düşünmeden bu ülkenin özgür bireyi, hayatını feda eden o kahramanlar milletimizin beyninde yer almıştır. Tehdite karşı, silaha karşı dimdik durmuşlardır. Bu vatanın asil evlatları olarak da şehit olmuşlardır. Bende esas teşekkürü esnaflarımıza ediyorum. O akşam cumhurbaşkanımızın çağrısını alır almaz, Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de insanlarımız geleceklerine sahip çıktılar. Türk milletin karakterine en uygun sistem olan Cumhuriyet’in yıkılmaz bekçileri olduğunu bu millet o gece göstermiştir” ifadelerini kullandı.

 

HESAP VERECEKLER

Türk milletinin dünyaya dik bir duruşla demokrasisine sahip çıktığını gösterdiğini ifade eden Güzeloğlu, “15 Temmuz Türk demokrasisi için bir dönüm noktası oldu. Bu parti, bu meshepe bakmadan ortak bir duruştu. Herkes iradesine sahip çıktı. Bir büyük ihanet gördük. Ama bununda üstesinden geldik. Şimdi bunun sorumluları, bu yapıya katkı sunanları, ilgili olanları hukukun önünde en ağar önünde hesabı sorulacak. Kocaeli’de bunlar tespit edilerek yargının önüne çıkartılıyor. Bizim bu anlamda milletimizin çıkan siz esnaflara da teşekkür borcumuz var. O gün işini, ekmek teknesini ailesini geride bırakarak koşarak yardım sunan esnafımız bir kez daha bu asil milletin özü olduğunu ortaya koymuştur. Esnaf bizim biz yapan değerlerin bileşkesidir. Biz büyük bir devletiz. Biz bu topraklarda bir arada kardeşçe yaşamayı başarmış ve bugüne kadar getirmişiz. Tehdit nereden gelirse gelsin, birlik ve beraberliğimizle bunun üstesinden gelmişiz” açıklamasında bulundu.

 

GAYRET GÖSTERİLDİ

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Zeytinoğlu “Zor dönem başarıyla geçirildi. Ülkemize geçmiş olsun. Planlı ve hain bir darbe girişimi yaşandı. Endişe duyduğumuz bir durum yaşandı. Bu darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Bu dönemde herkes olağan üstü bir gayret gösterildi” dedi.

 

MİLLET AYAĞA KALKTI

15 Temmuz’da milletin egemenliğine kast edenlere karşı mücadele verilmiştir diyen Vali Güzeloğlu “hain bir süreç yaşadık. Millet tarafından kendilerine emanet edilen silahları halka döndüren hainlere karşı mücadele edildi. Edilmeye devam ediliyor. Şehitlerimiz ve gazilerimiz vardır. Kendi halkına karşı alçakla bir darbe girişimi içerisine girenler oldu. Darbeye karşı Türk milleti ayağa kalkmıştır” açıklamasında bulundu.

 

100 BİN TL YARDIM

Milletimiz iman ve inanmışlıklarıyla duruş gösterdi diyen Güzeloğlu “248 vaat evladını şehit verdik. Onların şehadetleri bizim değerlerimizi geleceğe taşıyacaktır. Gazilerimize sağlık diliyoruz. İlimizden de şehitlerimiz vardır. Şehitlerimizin isimleri okullara verildi. Bu okullarımızdan imanlı ve inançlı gençlerimizin yetişmesini diliyoruz. Başbakanlığımız tarafından başlatılan şehit ve gazi yakınlarına yardım kampanyasına herkesin desteğini bekliyoruz. FETÖ’nün içerisinde olan herkesi adalete teslim ediyoruz etmeye devam edeceğiz. OHAL terör örgütü ile mücadele etmek adına alınan bir karardır” ifadelerini kullandı. KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu açılan kampanyaya oda olarak 100 bin TL bağış yaptıklarını açıkladı.

Serkan BORLAK

01 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR