Bülent Arınç'ın adaylara güveni tam

  AKP Teşkilatı, 12 ilçe belediyesinin aday tanıtım programlarını önceki akşam İzmit Belediye ve Derince Belediyesi ile sonlandırdı. İlk olarak İzmit...

 

AKP Teşkilatı, 12 ilçe belediyesinin aday tanıtım programlarını önceki akşam İzmit Belediye ve Derince Belediyesi ile sonlandırdı. İlk olarak İzmit Belediyesi’ne tekrardan aday gösterilen Nevzat Doğan’ın aday tanıtımı ile başlayan program Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katımlıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 bin 500 kişilik kapasiteye sahip olan salonda sahnenin önüne de protokol ve partililer için sandalyeler yerleştirildi.

BOL PROTOKOL

Başta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılım sağladığı programda AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, eski Orman Bakanı Osman Pepe, eski AKP Milletvekili Eyüp Ayar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, Kartepe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Üzülmez, Derince Belediye Başkan Adayı Ali Haydar Bulut, Körfez Belediye Başkan Adayı İsmail Baran, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe başkanları, ilçe belediye başkan aday adayları, il ve ilçe teşkilatları ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.  

TÜM SALON DOLDU

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun bulunduğu cadde AKP bayraklarıyla donatılırken salonun içerisi de AKP ve Türk bayrakları, balonlarla donatıldı. Halka açık olarak gerçekleştirilen programda koltukların tamamı dolarken zaman zaman da Bülent Arınç’ı görmek isteyenler nedeniyle küçük çaplı izdihamlar yaşandı. Salonun girişinde ise tedbir amaçlı sıkı güvenlik önlemleri alındı. Katılımcılar üzerleri tek tek aranarak salona alındı. Bir kapı girişinden erkekler alınırken bir taraftan da kadınlar alındı. Saat 17.00’da başlayacak olan programda bir saat kadar gecikme yaşanırken saat 17.40’da salonun tamamı doldu.

HALAYLAR ÇEKİLDİ

Salona ilk gelen ilçe belediye başkan adayı ise Körfez İlçe Belediye Başkan Adayı İsmail Baran oldu. Salona ilk gelenler arasında yer alan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Kormaz ise katılımcılarla tek tek tokalaşmaya özen gösterdi. Program öncesinde partililer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Mehteran Ekibi’nin şarkıları eşliğinde halaylar çekerek bayrak salladılar. Programa katılan Yenidoğan Mahallesi’ndeki Roman vatandaşların açtıkları ‘En büyük Roman Tayyip Erdoğan’ yazılı pankartlar da dikkatleri çekti.

PANKARTLAR ASILDI

Sahnenin arkasındaki Nevzat Doğan ve İbrahim Karaosmanoğlu’nun fotoğrafının olduğu dev pankart dikkatlerden kaçmadı. Sahnenin karşı tarafında ise yine Nevzat Doğan, İbrahim Karaosmanoğlu ve Başbakanın fotoğrafının olduğu, ayrıca ‘Sağlam irade yazılı pankart asılıydı. Salonun her bir tarafına Nevzat Doğan’ın projelerinin bastırıldığı pankartlar asıldı. Karşılıklı duran gençler Recep Tayyip Erdoğan şeklinde karşılıklı bol bol sloganlar attılar. Saat 18.10’da salona sırasıyla Nevzat Doğan, İbrahim Karaosmanoğlu, Nihat Ergün ve Osman Pepe girdi.

YAŞANABİLİR HALE GELDİ

Açılış konuşmasını yapan Ali Korkmaz, “Önümüzdeki yerel seçimler ülkemizin seçimidir. Bu seçimde muhalefete fırsat vermeyeceğiz. AKP, yine tüm ilçelerimizde hak ettiği yerde olacaktır” diyerek sözü İbrahim Karaosmanoğlu’na bıraktı. Çalışınca oluyor sloganları eşliğinde sahneye çıkan Karaosmanoğlu, İzmit’i aldığımız noktadan çok daha yaşanabilir hale getirdik diyerek şunları kaydetti:

BUNLARIN İŞİ MİLLETİ SOYMAK

“İzmit kötü ellerin elindeyken mahvoldu. Daha birkaç gün önce seçim yapan CHP hile yapıyorlar. Sandığın başına kendi adamlarını koymuşlar. Daha kendi içinizde böyle yaparsanız millete ne yapmazsınız? Büyükşehir Belediyesinin borcu çok diyen CHP’lilerin yüzünün kızarması lazım. Edep yahu. 10 yıldır. 10 kuruş borç yapmadık. Ama onların bıraktığı o kötü miras, yani Yuvacık Barajı yüzünden gelecek 100 yıl borcumuzu bitiremiyoruz. Sizin mirasınız bu mu? Bunların işi milleti soymak”

KAT KAT FAZLA HİZMET

Karaosmanoğlu’nun konuşması sırasında salona Bülent Arınç girdi. Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan Nihat Ergün, zamanında Nevzat Doğan’a SSK müdürü gibi uzaktan bakmamasını, aday olmasını önerdiğini hatırlatarak, “Gerçekten işini titizlikle yapan bir kardeşimiz. Kocaeli’de sağlık hizmetleri bu kadar iyi hale geldiyse bunun altında Doğan’ın imzası var. Kısa zamanda İzmit yine Nevzat Doğan’la en güzel hizmetleri almaya başladı. İkinci dönemde İzmit Doğan başkanlığında birinci dönemden kat kat fazla hizmet alacak” dedi.

YENİDEN DESTAN YAZACAĞIZ

Sonrasında kürsüye çıkan Mahmut Civelek, a takımımız belli oldu diyerek, “AKP’nin kurulduğu tarih de çok önemli. Milletiyle beraber bu teşkilat 30 Mart tarihinde de yeniden destanlar yazacak. Bir nalın ülkeyi kurtardığı gibi bugün de bir oyun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kocaeli teşkilatları olarak her türlü hazırız. 30 Mart seçimlerinde de burayı alacağımızı belirtmek istiyorum. Programımızın hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözü Nevzat Doğan’a bıraktı.

50 YILI PLANLADIK

Büyük alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Nevzat Doğan başkanlık görevine geldiğinde İzmit’i toparlamak için kolları sıvadıklarını kaydederek, “Tüm sistemiz gözden geçirdik. Bugün Belediye bütçemiz 150 milyon liraya geldi. İzmit olarak bu yarışta yerimizi mi alacağız, yoksa ulaşım, çevre, eğitim, kısır siyasi çekişmeler ve bunların yarattığı problemler içinde vasat bir şehir mi olacağız? Önümüzdeki 50 yılı planladık. Artık İzmit’in en refah düzeyini dünyanın en zengin şehirleri ile yarışır hale getirme zamanı geldi” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMAYA ADAYIZ

Çok yakında birbirinden parlak, dev projelerimizi açıklayacağız da diyen Doğan, “Hep birlikte önümüzdeki dönemde de İzmit’i dünyanın sayılı şehirlerinde birisi haline getirmek için çalışmaya adayız. Bu şehir en fazla 200 milyon liraya mal olacak bir barajı 5 milyar liraya mal edenleri, tüyü bitmemiş yetimin hakkını peşkeş çekenleri gördü. Kocaelispor’u siyasi çıkarları için kullananları da gördük. Hep birlikte İzmit’i dünyanın sayılı şehirlerinden birisi haline getireceğiz” dedi.

TEK BAŞIMIZA İKTİDARIZ

Son olarak söz alan Bülent Arınç, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları eşliğinde sahneye çıktı. Sizleri gördüm çok sevindim diyerek, “Bu akşam ağlamayacağım. Böylesine katılımdan cesaret alarak daha önce yaşadığımız güzellikleri tekrar yaşamaktan mutluyum. Bir ay kadar zaman kaldı. Çok değerli adaylarımızla başarılı olacağız. Milyonlarca oyumuz, üyemiz var. Halk bize güveniyor, bizi destekliyor. Her türlü yalana rağmen halkımız bizi destekliyor. 2001’de kurulduğumuzdan bu yana tek başımıza iktidardayız” ifadelerine yer verdi.

10 ÜZERİNDE 10 VERDİ

11 yıla yerleştirilen 7 sınavda başarılı olduklarını ekleyen Arınç, “2007’de Kocaeli başarılı oldu. 2011’de 11 milletvekilinin 7’sini verdiniz. Onlarla iftihar ediyoruz. Notunuz 10 üzerinden ondur. Sizleri tebrik ediyorum. Türkiye’de yüzde 65’ni belediyelerin kazandık. Son seçimlerde de AKP’nin varlığını herkes gördü. Referandumda Kocaeli daha fazla evet dedi. Sizleri kutluyorum. Bu sabah sadece Sibel Hanım aramızda. Çünkü Meclis’te tartışmalı bir konu vardı. Hepsinin sizlere selamlarını iletiyorum” dedi.

DİĞER ADAYLARIN ŞANSI YOK

Bakanlık görevini yapanları da kutlamayı ihmal etmeyen Bülent Arınç,  “11’in 7’sinin Kocaeli’den seçilmesi çok büyük başarı, sizleri alnınızdan öpüyorum. İzmit gibi en güçlü belediyede de Nevzat Doğan önemli çalışmalar yaparak bizleri memnun ediyor. Diğer adayların şansız olduğunu düşünüyorum. Tekrar seçileceğine adımız gibi eminiz. Tüm ilçelerimizde belediye başkanlıklarında başarılı olmaya mecburuz. Şehrin içindeki demiryolu çok farklı bir hal aldı” şeklinde konuştu.

CEVAP VERELİM

Kocaeli’deki siyasetin iddialı, cesur olduğunu vurgulayan Arınç, “Bugünkü Büyükşehir, İzmit ödül üstüne ödül kazanıyor. Bir yerine iki çalışalım, hedefimizi daha yüksek tutalım ki bize atılan iftiralara da daha yüksek oylar alarak cevap verelim. Bu seçimler öncesinde birtakım iftiraların atılmasından hepiniz şüphe duyuyorsunuz. Bu her dönem olmuştur. Ama bunlar kişiseldir. Yanılanlar, şaşıranlar olabilir. Adımız ak olduğu kadar, hata yapı şaşıracağımızı da bilmemiz gerek. Bu ak üzerine bir siyah nokta koydurtmayız. AKP’yi hırsız konumuna getirenler kendilerinden utansın. Bu seçimin önemini bilenler karalama kampanyasında” dedi.

İKTİDAR YÜZÜ GÖRMEDİ

Bize güvenin, yanlış yapan ayıklanacak diyerek telkinde bulunan Bülent Arınç, “AKP’den soğutma oyunu oynadılar. Karşımızda ciddi bir muhalefet yok. Her şeyleri yapmacık. Türkiye’de eğitim sistemi çok güçlü. CHP’nin bu seçimde gösterdiği adaylara bakın. Herkesimden oy toplamak için olmadık şeyler yapıyor. CHP, tek parti döneminin partisidir. CHP tek başına iktidar yüzü görmedi. Mevcut adaylarınıza millet destek vermediği için mi bunları aday yaptınız yoksa yeni bir kimlik mi kazanmaya çalışıyorsunuz.

ADAYLARIMIZIN SİCİLLERİ TEMİZ

Kocaeli’ye baktığımızda Büyükşehir olmadığı için İzmit’i düşünen bir adayla karşı karşıyayız diyerek Sefa Sirmen’e gönderme de yapana Arınç, “Millet bunun hesabını verir. Nevzat Doğan gibi gecesini gündüzüne katan arkadaşımız, diğer adaylarımız kazanır. Çünkü onları sicilleri tertemiz, alınları ak” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmalardan sonra katılımcılar sahneye gelerek birlikte fotoğraf çektirdiler.

15 Şubat 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR