Belediye-İş Sendikası taşeron işçileri örgütlüyor

Şar yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi: Sendikamız geçtiğimiz günlerde 7 ayrı kamu şirketinde 1693 işçi sendikamızı tercih etmiş, üyelik çal...

BÜYÜT

Şar yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

Sendikamız geçtiğimiz günlerde 7 ayrı kamu şirketinde 1693 işçi sendikamızı tercih etmiş, üyelik çalışmaları tamamlanmış ve Çalışma Bakanlığına Yetki başvurusunda bulunulmuştu. Sendikamız kamu taşeronlarında sendikasız tek bir işçi kalmayana kadar çalışmalara devam edeceği konusunda kararlıdır.

 

YETKİ BAŞVURUSU

Son olarak Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde çalışmalar sonucu Kocaeli, Gebze, Sakarya, Düzce, Bolu işyerlerinde çalışan işçiler sendikamızı tercih etmiş, 497 işçinin % 51 çoğunluğu sendikamıza üye olmuştur. Kredi ve Yurtlar Kurumunda yetki çoğunluğunu alarak bakanlığa başvuruda bulunmuş olup en yakın sürede Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarını başlayacağız.

 

HOŞGELDİNİZ

İşyerlerinde yapılan toplantılar neticesinde Kocaeli' de 2000' e yakın işçi Belediye İş Sendikası’nın mücadelelerle dolu geçmişini araştırmış ve tüm baskılara, sözde sendikalar tarafından yapılan toplantılarda onlara güvenmemiş, sendikamızı tercih etmişlerdir. Ayrıca işçi arkadaşlarımıza şu sendikaya üye olun diye baskıda bulunanlar hakkında Türk Ceza kanunun 117 ve 118. maddeleri gereği suç duyurusunda bulunacağımızın bilinmesini isteriz. Kocaeli Gebze' den Bolu Gerede' ye kadar olan Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışıp ailemize katılan üyelerimize hoş geldiniz diyoruz.

16 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR