Rektör Hülagü: Üniversite üzerinde yanlış algı yaratılıyor

Son dönemde yaşanan olaylar ve neticelenen dava süreçleri ile gündeme gelen Kocaeli Üniversitesi’nden iddialara yanıt geldi. Yaşanan sürecin kendiler...

Son dönemde yaşanan olaylar ve neticelenen dava süreçleri ile gündeme gelen Kocaeli Üniversitesi’nden iddialara yanıt geldi. Yaşanan sürecin kendilerinden önceki döneme ait olduğunun belirtildiği açıklamada, olayların da çarpıtılarak gündeme getirildiğinin altı çizildi. Kocaeli Üniversitesi yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

 

“Son günlerde ilimizde yayımlanan yerel basın organlarının bazılarında Üniversitemizle ilgili olarak kamuoyunda yanlış algı yaratılmasına sebebiyet verecek nitelikte ve çarpıtılmış bazı haber ve yazılar yayımlandığı ve bazı iddialarda bulunulduğu görüldüğünden, kamuoyunun sağlıklı biçimde aydınlatılması ve kamuoyuna çarpıtılarak aktarılan olayların gerçek yönüyle bilinmesi düşüncesiyle Üniversitemizle ilgili iddialara ilişkin açıklamaları aşağıda sunulmuştur:

 

1. Üniversitemizde mobbing, şiddet ve taciz iddialarının tümü büyük titizlikle incelenmekte ve sorumluları hakkında gerek idari ve gerekse cezai soruşturmalar yürütülmektedir.

2. Rektörlüğümüzce devr-i sabık yaratmak gibi bir çabamız bulunmamaktadır. Ancak; basın organlarında aleni olarak isimleri yazılan eski rektör yardımcısı ve eski fakülte dekanı hakkındaki şikayet ve başvurulara istinaden idari ve cezai soruşturmalar başlatılmış olup, rektörlüğümüze yapılmış şikayetlerinin soruşturulması ve sonuca bağlanması aynı zamanda yasal zorunluluktur. İlgili kişiler hakkında halen soruşturmalar devam ettiğinden bu kişilerin durumlarına ilişkin spekülatif bazı yorumlarda bulunulması ise son derece yanlıştır ve Üniversitemizin iç işleyişine açıkça haksız müdahale niteliğindedir.

3. Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tazminatla sonuçlanan süreç önceki dönemde yaşanmış olup, davanın açılış tarihi 24 Nisan 2014’tür. Bu olayın 1 Aralık 2014 tarihinde göreve başlayan yönetimimiz ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

4. Keza; Hukuk Fakültesi’nde yaşanan ve tazminatla sonuçlanan süreç de önceki dönemde yaşanmış olup, davaya konu Yönetim Kurulu'nun karar tarihi 7 Ekim 2008’dir. Yönetimimizle bir ilgisi bulunmamaktadır.

5. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda gerçekleşecek Yüksek Lisans sınavlarının hiçbir şaibeye yer vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli önlemler alınmıştır”

29 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Kılıç - Kurumuna sahip çıkan rektör, ADAMSIN, adam. Kocaeli ne yazık ki sahte algılarla yönetiliyor. Buna kimse dur demiyordu ama rektör duyarlı çıktı. Helal olsun

Yanıtla . 0Beğen 29 Haziran 16:43
02

VATANDAŞ - ÜNİVERSİTEDE İDARİ VE İŞLEMLEMSEL BÜYÜK BİR BOŞLUK VAR BUNU SİZDE KABUL EDİYORSUNUZ. ÖNEMKLİ OLAN ÇÖZÜM

Yanıtla . 0Beğen 29 Haziran 16:43
01

Öner - Tüm bay bayan WC lere şikayet ve öneri kutuları koyun anahtarınıda gizli görevlendireceğiniz bir bayan bir erkek personele verin haftada bir gizlice to-playıp size iletsinler ne istismar neda mobing nede hırsızlık kalır herşey yoluna girer

Yanıtla . 0Beğen 29 Haziran 16:43
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR