Seymen’de türkü tadında buluşma

Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumları idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerden oluşan Türk Halk Müziği Korosu ile unutulmaz bir gece yaşattılar.50 kişil...

BÜYÜT

Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumları idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerden oluşan Türk Halk Müziği Korosu ile unutulmaz bir gece yaşattılar.

50 kişilik Türk Halk Müziği korosu birbirinden güzel türküler seslendirerek geceye katılan tüm katılımcıları mest ettiler. Gecenin sunuşunu mükemmel yorumuyla Aydan Akçay yaparken koroyu okulun müzik öğretmeni Turgay Bozkurt yönetti.

Geceye okul kurucu temsilcisi Hamiyet Satı, Türk Standartları Enstitüsü Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Ceylan, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Ercan Yamen, Bilkar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Dikkatli, ADD Darıca Şube Başkanı Ünal Karaaslan, İl Genel Meclis Üyesi Seyfettin Kaya, Dış ilişkiler sorumlusu Yüksel Ercan, Gebze Haber Gazetesi Sahibi İsmail Kadı, siyasal parti, sivil toplum temsilcileri, İzmit Yerleşkesi Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Demir, İlköğretim Müdür Yardımcısı Aysun Özön, Halkla İlişkiler Müdürü Dilek Zaloğlu, öğretmenler, veliler katıldı.

TÜRKÜLER İNSANLIĞI AYDINLATIR
Gecenin açılış konuşması yapan Genel Müdür Murat Kaya “Türküler Dünyanın hiçbir yerinde Türkiye’deki kadar insanlığı aydınlatıcı erdemliliğe ulaşmamıştır. Çünkü Türkiye, türkü tadında dünyanın en insani diyarıdır. Türkülerimiz halkımızın edebi ve insani varlığının en donanımlı hazinesidir. Bizler Özel Seymen Eğitim Kurumları olarak Türkülerin aydınlığında, yüreklerimizi buluşturup, toplumsal aydınlamaya bir damla da olsa amatör seslerimizle katkı sağlamanın sorumluluğunu yerine getirmekteyiz. Okullarımız bulundukları çevrenin aydınlanma ve kültür merkezi sorumluluğunu bir nevi halk evleri gibi, bir nevi köy enstitüleri gibi yerine getirerek bayrak bayrak ve de Mustafa Kemalce toplumsal dayanışma, toplumsal sevgiye türkü tadında temel oluşturabilirler. Okulumuz korosu bir yıllık emekle ilk kez türkü severlerle buluşmanın heyecanını yaşamaktadır. Bu çabada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

29 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR