Atları kovalamadığı için işten çıkartıldı

İlçedeki başıboş atları kovalamadığı için tazminatsız olarak işten kovulan Önder Ekinci, konuyu yargıya taşıyacak. Derince Belediyesi’nin uzun yıllar...

İlçedeki başıboş atları kovalamadığı için tazminatsız olarak işten kovulan Önder Ekinci, konuyu yargıya taşıyacak. Derince Belediyesi’nin uzun yıllar taşeronluğunu yapan Fatih Temizlik firmasında ilginç olaylar yaşanıyor. Trajikomik iddialar firmanın başını anırtacak cinsten. Bu iddiaların sahibi olan temizlik firması çalışanı Önder Ekinci, geçtiğimiz hafta işten atıldı.

 

HAKARET ETTİ

İşten atılmasının nedenini anlatan Önder Ekinci, bir firma yöneticisinin kendisine ilçedeki atları Körfez’e doğru kovalamasını istedi. Önder Ekinci de verilen bu görevi kabul etmeyince, kendisine hakaretler edildiğini dile getirdi. Bu hakareti kaldıramayan Ekinci, “Karşında çocuk yok bana küfür demezsin”  diye bağırdı.

 

ZORLA BELGEYE İMZA ATTIRDILAR

Bu sözler Önder Ekinci’nin son sözleri oldu. Firma yetkilisi, Ekinci’yi boynundan tutarak otomobilin içine sokmaya çalıştı. Daha sonra 8 yıllık işçisini tazminatsız olarak işten çıkarttı. Tazminatının peşinde koşan Önder Ekinci, “Bana zorla bir kağıt imzalattılar” dilerek imzaladığı kağıdın iş çıkışında kendisini mağdur edecek bir belge olabileceğini söylüyor.

 

İŞÇİLERE TEHDİT

Başka personellere de benzer hareketlerde bulunulduğunu söyleyen Önder Ekinci, “Eski işçilerin işi bırakması için baskı yapıyorlar. Tazminatsız olarak işten atıyorlar” dedi. Bu olayların belediye başkanının kulağına gitmesinden korkan firma işçileri de tehdit ediyormuş.

05 Eylül 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

önderlerrrrrrrrrrrrrrr - tabii önder gibi safı buldunuz atların peşıne koşdersınız işten atmak için ne büyük sebeb sorarım sıze at it kovalamak temizlik işçisinin görevimi yoksa zabıta müdürlüğüne bağlı sokak hayvanları koruma ve yasatma ekibinemi temizlik işlerinde biri yellense merkez binada herkez duyar duyanlar sessiz kalırsa eğer öndere bu haksızlığı yapanlar kadar vebaldedirler nede olsa önder piskopat değil birşey olmaz ama şunu iyibilin yanlızda değil.

Yanıtla . 0Beğen 05 Eylül 15:45
01

Kaan - Yazıktır insanların ekmeeği ile onanmasın, o garibe daha uygun bir iş en azından bulunsun

Yanıtla . 0Beğen 05 Eylül 15:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR