Çiler: Üreticiler ve tüketiciler arasında güven oluşmalı

Açıklamasında 15 Mart 1985 yılında Birleşmiş Milletler’in Tüketici Evrensel Bildirgesi'ni ilan etmesi ile her yıl 15-21 Mart arası Tüketiciyi Koruma...

Açıklamasında 15 Mart 1985 yılında Birleşmiş Milletler’in Tüketici Evrensel Bildirgesi'ni ilan etmesi ile her yıl 15-21 Mart arası Tüketiciyi Koruma Haftası olarak kutlandığını dile getiren Çiler mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

VERİMLİ BİR YASA

“Üretim şekillerinin değişmesi ile üreticiler daha çok ve çeşitli ürünü pazara sunmakta ve tüketiciye daha kolay ulaşmaktadır. Tüketicinin korunması adına Tüketici Yasası’nın yürürlüğe girmesi ile tüketici ve üretici arası ilişkiler daha adil olarak dengelenmekte, daha kaliteli ve düzenli işleyen bir süreci beraberinde getirmektedir. Tüketici Kanunu ile pazara sunulan ürünlere çeşitli standartlar getirilerek, Tüketici Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemelerinin kurulması sağlanmıştır.”

 

HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

“Tüketiciler yanılmadan sağlıklı bir tüketim mekanizmasının işleyebilmesi için, satış sonrası hizmetleri, kendi hak ve yükümlülükleri ile üretici ve satıcıların yükümlülüklerini bilmesi ile olabilmektedir. Tüketiciyi Koruma Haftası’nın amacı tüketici haklarına yönelik bilinçlendirme çalışmaları, tüketici güvenliği, üretici ve tüketici arasındaki güvenin güçlenmesi konusunda büyük önem taşımaktadır. Yasa ile önemli ölçüde üretim ve hizmet kalitesi de artmıştır. Tüketiciyi Koruma Haftası’nı kutlarım.”

18 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR