SCADA kumanda merkezi kapılarını muhtarlara açtı

SEDAŞ’ın Türkiye’nin en büyük SCADA projesi olarak gerçekleştirdiği akıllı şebeke SCADA kumanda merkezi, Kocaeli Muhtarlar Derneği başkan ve yönetim k...

SEDAŞ’ın Türkiye’nin en büyük SCADA projesi olarak gerçekleştirdiği akıllı şebeke SCADA kumanda merkezi, Kocaeli Muhtarlar Derneği başkan ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Muhtarların yaptığı ziyarette, kendileriyle yakından ilgilenen SEDAŞ Şebeke Yönetimi Grup Müdürü Gökmen Hasançebi, Şebeke İşletme Hazırlık Müdürü Mahmut Kamar, Şebeke İşletim Değerlendirme Müdürü Selçuk Fasal, Şebeke Sevk ve Kontrol Müdürü Malik Sina Yılmaz ve Çağrı Merkezi yöneticisi Efsun Ergin SCADA sisteminin işleyişi ve çağrı merkezinin çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

 

SORULARINI YANITLADILAR

Ziyaret kapsamında öncelikli olarak SEDAŞ sorumluluk bölgelerinden gelen ihbarların kayıt altına alındığı ve saha ekiplerine yönlendirildiği çağrı merkezinin süreçleri hakkında Efsun Ergin muhtarların sorularına ayrı ayrı cevap verdi. Muhtarlar Dernek Başkanı Vedat Yoldaş sembolik olarak çağrı merkezi temsilciliği görevini üstlenerek kendisine gelen çağrıyla ilgili bilgileri not aldı. Ergin, bir yılda 1 milyon 300 bin abonenin çağrısına özel eğitim almış müşteri temsilcileri tarafından cevap verilerek çağrı merkezinin 7/24 hizmet yaptığına dikkat çekti.

 

MEMNUN KALDILAR

Kocaeli Muhtarlar Derneği yönetim kuruluna sistem üzerinde enerji kesintilerine müdahalenin nasıl yapıldığını anlatan Hasançebi, saha ekiplerinin trafo binalarında anlık yaptıkları arıza çalışmasını da canlı yayınla gösterdi. Vedat Yoldaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, SEDAŞ’ın SCADA projesine tam not verdiklerini belirterek Doğu Marmara bölgesinde elektrik dağıtım şebekesinin bilişim teknolojileriyle yürütülür düzeye getirilmesinden ve bu anlamda SEDAŞ’ın yaptığı yatırımın tüketiciler açısından ilerleyen dönemde çok büyük faydalar sağlayacağını yerinde görmekten mutluluk duyduklarını ve yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını sözlerine eklediler.

10 Aralık 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR