AKP’de kongre için hazırlıklar tamam

AKP İl Kongresi için Başbakan Erdoğan 14 Temmuz Cumartesi günü saat 16.30’da ilimize gelecek. Kongre davetiyesi için ise başkan Civelek, pazartesi gün...

BÜYÜT

AKP İl Kongresi için Başbakan Erdoğan 14 Temmuz Cumartesi günü saat 16.30’da ilimize gelecek. Kongre davetiyesi için ise başkan Civelek, pazartesi günü kapıları çalmaya başlayacak

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanı Mahmut Civelek, dün kongre ile ilgili son çalışmaları değerlendirirken yapılacak olan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Civelek, yaptığı değerlendirmede siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının daveti için kongre görseli ile davetiyenin yer alacağı 7 bin pişmaniye kurularının bastırıldığını kaydetti. Civelek, davet etmek için pazartesi günü CHP’den ziyarete başlayacaklarını ve kapıları tek tek çalacaklarını kaydetti.

BAŞKA ADAY YOK
Civelek, öte yandan kongre öncesi ikinci bir listenin çıkacağı haberleri ile ilgili olarak böyle bir duyumun olmadığını ifade ederek, “İkinci bir liste olayı olmuyor ve yönetimden bir istifa olayı yok” dedi. Civelek, “Kurucu isimlerden olan Eyüp Ayar’ın aday olması söz konusu değil. 10 yıldır hizmet veren bir isim bizim partimize. Biz biliyoruz ki ismi kullanılıyor. Aramızdaki olan dostluk devam edecek. İl başkanı sorunum hiç olmadı olmayacak” dedi.

BAŞBAKAN 16.30’DA GELECEK
Civelek 14 Temmuz Cumartesi günü yapılacak kongrede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın saat 16.30’da katılacağını ifade etti. Civelek, saat 18.00’de de stadyumun dışında yer alan küçük 17 Ağustos Stadı’nda toplu açılış bayramının yapılacağını kaydetti. Programın devamında ise Başbakan Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu İsmail Karaosmanoğlu’nun düğününe katılacak.

TAMAYÜLLER YOK, HEDEFİN YARISI TAMAM
Civelek, kongre için ise şimdiye kadar 21 bin 525 hedefinin gerçekleştiğini kaydetti. Civelek, katılacak kişiler için oluşturulan listelerden herkesin tek tek aranacağını ifade etti. Civelek, yönetim listesi için ise ilçelerde temayülün olmadığını sadece görüşmelerin yapıldığın kaydetti. Civelek, “Yönetim listesi için görüşmelerden çıkan isimlerin illaki yer alacağı gibi bir şey yok. İlçe teşkilatları ile gerekli olan istişareler yapılıyor” dedi.

BUGÜN TOPLANTI VAR
Civelek, bu akşam saat 19.00’da Sabancı Kültür Merkezi’nde 55. İl Danışman Toplantısı olacağını belirtti. Civelek, bu toplantının seçim öncesi yönetimle yapılan son toplantı olduğunu ifade etti. Civelek, bu toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun 3 yıl boyunca yaptığı çalışmaları anlatacağını ifade ederek bin kişin katılacağını kaydetti.

YARIN YEREL YÖNETİMLER TOPLANACAK
Civelek, yarın saat 12.00’de Antikkapı’da Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı’nın olacağını ve 8 bölgeden konukların geleceğini ifade etti. Civelek, toplantıya Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi ve Yerel Yönetimler Bölge Koordinatörü Milletvekili Özcan Ulupınar’ın katılacağını kaydetti. Civelek, toplantıya 600 ile 700 kişinin katılacağını ifade etti.

29 Haziran 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR