Gönenli: Tezkere, PKK’yı korumak için verilmedi

İl binasındaki programda konuşan il başkanı Şeref Gönenli, hükümetin tezkereyi yanlış amaçla kullanması durumunda vebalinin büyük olacağını söyledi....

BÜYÜT

İl binasındaki programda konuşan il başkanı Şeref Gönenli, hükümetin tezkereyi yanlış amaçla kullanması durumunda vebalinin büyük olacağını söyledi.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli teşkilatları, Kurban Bayramı’nı coşkulu bir şekilde geçirdi. Teşkilatlarda düzenlenen bayramlaşma törenlerine partinin ileri gelenleri de katıldı. İl yönetimi tarafından hazırlanan program kapsamındaki ilk bayramlaşma Gölcük’te düzenlendi.

 

TEŞKİLATLAR GEZİLDİ

İlçe binasındaki bayramlaşmaya BBP MKYK Üyesi Serhat Duyar, il sekreteri Nihat Yıldız, il başkan yardımcıları Niyazi Çakır ve Kadir Engin katıldı. İl başkanı Av. Şeref Gönenli ile Darıca, Gebze ve Çayırova’daki törenler dolayısıyla Gölcük’teki programda yer alamadı. Gönenli’ye buradaki programlarda yardımcısı Erdoğan Koç eşlik etti.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

BBP’li Serhat Duyar ve beraberindekiler ilk olarak Türk Ocakları’nın düzenlediği bayramlaşmaya katıldı. İl binasında düzenlenen bayramlaşma ise oldukça coşkulu geçti. Duyar ve Gönenli’nin ev sahipliği yaptığı törene ayrıca Saadet Partisi İzmit İlçe eski Başkanı Mustafa Can, MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, Kocaeli Turizm Derneği Başkanı Soner Kılıç, Kocaeli Mahalle AFET Gönüllüleri Başkanı Celal Kara ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Süleyman Pekin de katıldı.

 

ZAM TEPKİSİ GELDİ

Buluşmada konuşan BBP İl Başkanı Av. Şeref Gönenli, hükümetin millete en büyük hediyesinin bayram öncesinde yapılan elektrik doğalgaz zamları olduğunu söyledi. Zam oranlarını yargıya götüreceklerini dile getiren Gönenli, “İktidar, daha ucuz Azerbaycan gazı varken kat kat fazla olan İran’dan doğalgaz alıyor. Cari açığı zamlarla kapatacaklar” dedi. Yeni Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na başarılar dileyen Gönenli, “Valimiz hızlı başladı, Suriyeliler konusuna değindi. Kendisinin de Kocaelili halkıyla birlikte bayramını kutluyorum” dedi.

 

“İKİSİNİN DE KÖTÜ KAZINMALI”

Hükümete sınır ötesi operasyon için yetki verildiğini hatırlatan Gönenli, şöyle konuştu: “Biz BBP olarak tezkereyi Türkmenleri katleden IŞİD’e operasyon yapılmasını savunduk. Hükümetin bahanesi olan rehineler artık alındı. Ancak bu tezkeredeki yetkiler PKK’yı korumak üzere kullanılırsa buna karşı çıkarız. IŞİD gibi PKK da terör örgütüdür. Ayrıca sınırlarımıza yakın tüm terörist unsurlar temizlenmelidir. PKK’yı korumak üzere göndereceğimiz vatan evladımız yoktur. Hükümet yetkiyi yanlış kullanırsa vebalin altında ezilir.” Gönenli son olarak ülkede yabancı askerlerin konuşlanmasını istemediklerini söyledi.

 

“AKP’Lİ DE, CHP’Lİ DE DEĞİLİZ”

MKYK Üyesi Serhat Duyar da, tezkereye destek vermelerini eleştirenlere yanıt verdi. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinden söz eden Duyar, “Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklediğimizde bazı partilerin kuyruğuna takıldılar dendi. Bugün de tezkereye destek verdik diye AKP’li yaftası yapıştırmaya çalışılıyor. Milletimiz nerede duruyorsa, toplumun menfaatleri neyi gerektiriyorsa BBP de orada duracaktır” diye konuştu. Bayramlaşma merasimi çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

08 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR