Kayın: Yatırımların faturasını dubalarla esnafa ödetmeyin

SP Derince İlçe Teşkilatı kongre sonrası yeni döneme yoğun bir tempo ile başladı. En son yapılan ilçe yönetim kurulu toplantısında İlçe Başkanı Halil...

SP Derince İlçe Teşkilatı kongre sonrası yeni döneme yoğun bir tempo ile başladı. En son yapılan ilçe yönetim kurulu toplantısında İlçe Başkanı Halil Kayın Derince’deki trafik dubalarını eleştirdi. Kayın, “AKP iktidarının ilk döneminde o günkü başbakan ‘Artık bakkallar dönemi bitti’ demişti. Hükümet politikaları ile AVM ve zincir mağazalarının yaygınlaşması desteklendi. Sonuç olarak birçok esnaf kepenk kapattı. Bugün girişimcilik desteği ile esnaflık ayakta tutulmak istense de piyasa şartlarına dayanmak pek mümkün değil” dedi.

 

“GÜNLÜK HAYATI ÇEKİLMEZ YAPTI”

Halil Kayın, “Yaşanan gizli ekonomik krizlere rağmen Derince esnafı da ayakta durma mücadelesi vermektedir. Esnaf Derince halkının alışveriş için AVM’lere ve İzmit’e gitmesini önlemek için cazibe oluşturma mücadelesi vermekte, bunun için hayırlar düzenlemektedir. Belediye Başkanı Haydar Bey artık çile haline gelen Derince trafiğine çözüm diye aklına gelen her yere plastik dubalar dikiyor. Bu dubalar Derince trafiğine çözüm getirmediği gibi günlük hayatı iyice çekilmez hale getirdi. Vatandaşın anlık park ihtiyacını giderememesi en çok esnafı etkilemektedir” şeklinde konuştu.

 

“YATIRIMLARIN FATURASINI ESNAFA ÖDETMEYİN”

Kayın son olarak, “Plastik duba meselesini belediye başkanına kim nasıl iletiyorsa, Derince’nin yeni dubaları artık betondan yapılıyor. Tünel üstünde bankalar haricindeki esnaf hayat mücadelesi veriyor. Saadet Partisi’ne gelen şikayetlerde esnaf Derince’deki dubalardan oldukça şikayetçi. Trafik sorunu köklü altyapı ve yatırımlarla çözülür. 3 dönemde yapılamayan yatırımların faturasını dubalarla esnafa ödetmeyin. Esnafa faydanız yok bari gölge etmeyin” ifadelerine yer verdi.

02 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR