Güneş: CHP somut projelerle geliyor

Kocaeli Rizeliler Derneği’nin geleneksel cumartesi kahvaltısına katılan CHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş, CHP’nin ‘laiklik’ gibi soyut söyl...

BÜYÜT

Kocaeli Rizeliler Derneği’nin geleneksel cumartesi kahvaltısına katılan CHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş, CHP’nin ‘laiklik’ gibi soyut söylemlerle değil somut projelerle vatandaşın karşısına çıktığını söyledi.
Kocaeli Rizeliler Derneği bu haftaki kahvaltılı toplantısında CHP Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş’i misafir etti. Kahvaltıya Hurşit Güneş’le birlikte İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, milletvekili adayları Ömer Kurtaş, Ehlinaz Torun, Ayhan Halavurta da katıldı. Dernek Başkanı Osman Çakır katılımlarından dolayı Hurşit Güneş’e teşekkür ederek sözü CHP’lilere verdi. Toplantıya yaklaşık yarım saat gecikmeli olarak katılan Hurşit Güneş, bu tür ziyaretleri sadece seçim zamanlarında yapmadıklarını söyledi. Güneş, “Yeni bir genel başkanla yola devam ediyoruz. Politikalarımızda somutlaşma var. Eskiden ‘Cumhuriyeti koruyacağız, laikliği savunacağız’ gibi soyut söylemler vardı. Şimdi vatandaşı konu alan icraatlarımız olacak” dedi.

YILDA 800 BİN KİŞİYE İŞ
CHP olarak Türkiye’de ve Kocaeli’de çok iddialı olduklarını vurgulayan Güneş, “Buraya ilk gelişimiz değil. CHP uzun yıllardan beri yapamadığını yapıyor. Bunların en güzel örneği emeklileri konu alan İntibak Yasası’dır. Çiftçiler için maliyetleri aşağı çekeceğiz. Yılda 800 bin kişiye iş imkânı sağlayacağız. Her kesime bir şeyler vermeye çalışcağız” dedi. Spor dünyasından örnek vererek konuşmasına devam eden Güneş, “Bazıları Fenerbahçe, Galatasaray gibi çok büyük bütçelere sahip oldukları halde hiçbir şey yapamaz, bazıları da Sivas Spor gibi az bütçeye rağmen çok çalışır ve kendisinden iki kat güçlü olan rakiplere kafa tutar. Sivas Spor’u çok başarılı buluyorum çünkü sınırlı kaynaklarla en iyi sonucu almasını biliyor” şeklinde konuştu.

TEMEL SORUN İŞSZİLİK VE EĞİTİM
Kocaeli kaynaklarının çok fazla olduğunu ve bu kaynakların gerektiği gibi kullanılmadığını söyleyen Güneş, “CHP olarak vatandaşı Yürüyüş Yolu gibi bir güzellikle buluşturduk” dedi. Gebze’nin dışlandığını ve ağırlıklı olarak buraya yöneleceklerini ifade eden Güneş, “Gebze’den İzmit’e banliyö tren yok. Dilovası’nda kirliliğe çözüm yok. Temel sorunlar içinde işsizlik ve trafik sıkıntısı yer alıyor. Gebze’de sosyal hayat yok. Burası eski İzmit değil artık, bir metropol. Daha büyük vizyona ihtiyacımız var. Kocaeli’de nüfus üç milyona yaklaşıyor. Eskiden Sapanca Gölü’ne pis derdik. Şimdi Sapanca Körfez’den daha temiz. Ama bunun nedeni temizlenmiş olması değil, Körfez’in daha çok kirlenmesidir. Listemiz de yer alan 11 adayımızın da eğitim seviyesi çok yüksek. Bunun da göz ardı edilmemesini rica ediyorum” diye konuştu.

14 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR