Komsuoğlu: No smoking

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, 5. Sigara ve Sağlık Ulusal Kongresi’nde yaptığı konuşmada, sigaraya karşı açılan savaşa “No smoking-Siga...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, 5. Sigara ve Sağlık Ulusal Kongresi’nde yaptığı konuşmada, sigaraya karşı açılan savaşa “No smoking-Sigara yok” diyerek destek verdi.

Bu yıl 5. kez düzenlenen Sigara ve Sağlık Ulusal Kongresi önceki akşam Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongreye Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Türk Toraks Derneği Başkanı Feyza Erkan, Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi Başkanı Elif Dağlı, davetliler ile öğrenciler katıldı.

SİGARAYA YILDA 20 MİLYAR DOLAR
Açılış konuşmasını yapan Topaca, “Türkiye’nin sigaraya bir yılda verdiği para yaklaşık 20 milyar dolar. Bir yılda belediyelere 20,5 milyar dolar aktarıldı. Özel idare bütçelinden eğitime ayrılan para 25 milyon lira. Bu, sigaraya ayrılan paranın yanında çok küçük kalıyor. Cezalı yaptırımlarda bulunarak, sigara ile savaşta Türkiye’nin en iyi illerinden biri haline getireceğiz. Çocuklarımızı bu konuda bilinçlendirmeliyiz” dedi. Ardından söz alan Karaosmanoğlu, “Belediye başkanı olarak sigarayla savaş konusunda bizlere de bir ödev verilmesini arzu ediyorum. Sigarayla savaşta, sınıfımızı pekiyi ile geçmek istiyoruz” diye konuştu.

TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ
Komsuoğlu ise, “Biz üniversite olarak sigara ile savaşta sivil toplum örgütü görevi gördük. Yaptığımız çalışmalarla kanuna inanmanın önemli olduğu ortaya çıktı. Sigara yasağının çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Komsuoğlu, salonda bulunan öğrenciler için “No smoking-sigara yok” diyerek konuşmasına son verdi. Konuşmaların ardından, Dağlı, Kongre Eş Başkanı Nazmi Bilir ve WHO Tütün Sorumlusu Toker Erkuter tarafından Vali Topaca, Karaosmanoğlu ve Komsuoğlu’na teşekkür plaketi verildi.

10 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR