Emek ve Demokrasi Platformu çöktü

Reyhanlı saldırısında ölenler ve hükümetin bu konuda ki yasaklamalarını protesto etmek için Emek ve Demokrasi Platformu’nun düzenlediği organizasyona...

BÜYÜT

Reyhanlı saldırısında ölenler ve hükümetin bu konuda ki yasaklamalarını protesto etmek için Emek ve Demokrasi Platformu’nun düzenlediği organizasyona destek veren ESM, SYK, TKP, BDP, EMEP, ESP ve HE üyeleri sıkılan tazyikli suyun etkisiyle çöktüler.

Kocaeli emniyet müdürlüğüne bağlı güvenlik güçleri içlerinde EMEP Kocaeli İl Başkanı Akın Şişman’ın da bulunduğu 16 kişiyi gözaltına aldı.

YENER ÇALIŞKAN, “YARALANANLAR OLDU”

Hükümetin Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen iki bombalı saldırı sonrasında Savcılıkça gerçekleştirilen yasaklamaları ve hükümet tarafından ülkenin içine düşürüldüğü durumu protesto etmek ve bir açıklama yapmak isteyenlere polis göz açtırmadı. Başta EMEP Kocaeli İl Başkanı Akın Şişman olmak üzere toplam 16 kişiyi gözaltına alan polisin sert davranışlarının anlamsız olduğunu açıklayan ESM Kocaeli Şb. Bşk. Yener Çalışkan, “Gözaltına alınan arkadaşlarımızın bazılarının yaralı olduğunu biliyoruz” dedi.

140520131156268689697_4.jpg

ÇALIŞKAN, “CEBERRUT DEVLETİN,
CEBERRUT VALİSİNİN,
CEBERRUT POLİSLERİ”

Yaptığı açıklama sırasında Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı tam bir diktatör gibi davranmakla suçlayan Yener Çalışkan, “O ceberrut devletin, ceberrut valisinin ceberrut polisleri bir diktatöre hizmet ettiklerinin farkında bile değiller. Vali Topaca bir diktatördür. Bir diktatör olarak ta tarihe geçmiştir. Böyle bir devlete böyle bir vali yakışır demeye dilim bile varmıyor. İnsanlıktan uzak müdahalelere imza atmaktadırlar. Vali ya derhal istifa etmelidir ya da görevden alınmalıdır. Reyhanlı da yaşanan insanlık dramı için yasaklama kararı alan bir zihniyetin bize aktardıkları bilgilerin tamamı yalandır. Yabancı basının elde ettiği rakamlar orada 150’den fazla insanımızın öldüğü ve yüzlerce yaralının olduğu yolundadır” şeklinde konuştu.

Haber: Aybey KAHRAMANLI

14 Mayıs 2013 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR