AKP miting provası yaptı

AKP Kuruçeşme Seçim Bürosunu yoğun bir kalabalık eşliğinde, büyük coşkuyla açtı.AKP Kuruçeşme Seçim Bürosu açıldı. Yoğun bir kalabalık eşliğinde yapıl...

BÜYÜT
AKP Kuruçeşme Seçim Bürosunu yoğun bir kalabalık eşliğinde, büyük coşkuyla açtı.


AKP Kuruçeşme Seçim Bürosu açıldı. Yoğun bir kalabalık eşliğinde yapılan açılışta coşku büyüktü. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş katıldı. Miting havasında geçen açılışta, AKP’liler başkanlarını meşalelerle karşıladı, hiç durmadan slogan attı. Başkanların konuşmaları sık sık yapılan tezahüratlarla kesildi.

CHP’YE TAVSİYE
Açılışın ilk konuşma yapan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz “Bu seçimler milletimizin kaderini belirleyecek. 2023 Türkiye’sini şekillendirecek” diye konuştu. Artık rakiplerinin sandıklardaki diğer partiler değil, faiz lobisi, dış güçler, güçlü bir Türkiye istemeyenler olduğunu vurgulayan Korkmaz, “CHP halkın sesini duymadığı için yüzde 50 hayalleri kuruyor” diyerek, şöyle devam etti: “Bizim onlara tavsiyemiz, büyükşehirleri hayal kursunlar ki küçük belediyelerle sevinebilsinler.”

“ARTIK ÇORBAYI SİZ İÇİN”
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti’nin şimdiye kadar girdiği her seçimden başarıyla çıktığını ifade ederek, bunun 2 nedeni olduğunu dile getirerek, “Birincisi AK Parti’de kişiler halkın içinden çıkıyor. İkincisi de AK Partililer hakkı, hukuku, adaleti gözeterek çalışıyor. Bu yüzden kazandık, yine kazanacağız” diye konuştu. Kuruçeşme’nin 10 yıl önceki hali ile günümüzdeki halini değerlendiren Doğan, “Değil çorba çeşmesi, bu meydanlarda, lavabo bile yoktu. İzmit’te 4. çorba çeşmesini buraya yaptık. Eskiden çorbayı onlar içiyordu, artık çorbayı siz için” şeklinde konuştu. Doğan, “Kapalı pazarı da tamamladık. Diğeri Kuruçeşme’nin gelişmesini engelliyordu” dedi.

“HALK YAPILANLARI GÖRÜYOR”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski Kocaeli’yi hatırlatarak “Eski halimiz neydi? Sokaklarımız perişan, denizlerimiz perişan, yollarımız perişan. Biz böyle çirkin şeylere mi layıktık? Bizler hizmet bayrağımızı Kocaeli’deki en yüksek yere dikeceğiz. Artık yollarımız pırıl pırıl, her köşede doğalgaz var, denizlerimiz mavi bayraklı” diyen Karaosmanoğlu şöyle devam etti: “Halkımız bu yapılanları görüyor. Biz her zaman halkımızın yanındayız, halkımızla beraberiz.”

“30 MART’IN İŞARETİ”
AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek “Daha ortalıkta kimse yokken, kimse miting yapmazken, irtibat bürosu açılışını böyle güzide bir kalabalıkla yapmak 30 Mart’a işarettir” dedi. Yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Mahmut Civelek, “Bu seçim bizleri 2023, 2053 ve 2073’lere taşımanın niyet taşıdır” diye konuştu. Civelek, “Milletimiz inşallah tekrar hem büyükşehirde hem de tüm ilçelerde iktidarı bize verecektir” dedi. Konuşmaların ardından AKP Kuruçeşme Seçim Bürosu’nun kurdelesi kesilerek, açılış gerçekleştirildi.

07 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR