Ceyhan:' Kimseyi kimseye tercih etmedik'

Kamuoyunda ismi geçen isimler üzerinden temayül yapıldı diyen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Seçilecek olan genel başkan ile birlik ve beraberlik iç...

Kamuoyunda ismi geçen isimler üzerinden temayül yapıldı diyen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Seçilecek olan genel başkan ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız” dedi.

 

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık değerlendirme toplantısında basın mensuplarının karşısına çıktı. İl Başkanı Ceyhan “Cuma günü Cumhurbaşkanımızın kentimize gelmesi hiçbir aksaklık ve eksiklik olmadan tamamlanması bizleri memnun etmiştir. Keyifli bir açılış programını yaptık. Kentimizde Cumhurbaşkanı ağırlamak zor oluyor. Ulaşım noktasında vatandaşlarımıza yaşattığımıza zorluktan dolayı hoşgörülerine sığınıyoruz. Ülkemizin durumundan dolayı Cumhurbaşkanlığımızın güvenliği had safhada olmuştur. Trafik sıkıntısı yaşanmış olacağı hassasiyeti ile milletimizin hoşgörüsüne sığınıyoruz” dedi.

 

CUMHURBAŞKANI KOCAELİ DEDİ

 

Malatya milletvekili tarafından Malatya mı? Kocaeli mi? sorusuna Cumhurbaşkanımız Erdoğan Kocaeli karşılığını vermiştir diyen İl Başkanı Ceyhan “Cumhurbaşkanımız kızının düğünü olmasına karşın hiçbir programdan geri kalmamıştır. Cumhurbaşkanımızın bu sıkışıklık süreçte Kocaeli’ye zaman ayırmıştır. Bizde düğüne gittik. Oldukça kalabalık bir katılım oldu. Mitingden daha zor bir düğün cemiyeti yapıldı” açıklamasında bulundu.

 

TEMAYÜL YAPILDI

 

Pazar gününe kadar II’nci olağan kongre sürecindeyiz diyen Ceyhan “Genel merkeze gittik. Beşer kişilik ekip Ankara’ya gittik. Saat 14.00’de salonda hazır bulunduk. II’nci olağan üstü kongrede partimizin III’ncü genel başkan temayülü yapıldı. 380 kişi davetliydi. 330 kişi katıldı. Herkes kendi gönüllerinden geçen isimleri tek seçenek ile yazdılar. Yazılan isimler sandıklara atıldı. Temayül yoklamasının ilk kısmı tamamlandı. Herkes kendi düşüncesine göre ismini yazdı. Bugün milletvekili, MKYK, kadın ve gençlik kolları, demokrasi hakem, etik kurulu, kurucular kurulu ile temayül yapılacak. Perşembe günü açıklanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

BÖLÜNME OLMAYACAK

 

Kocaeli olarak kongreye büyük katılım olacaktır diyen Ceyhan “Bin gençlerimiz katılacak. Yaklaşık 50 otobüs kaldırılacaktır. Bireysel gidenlerle bu sayının artmasını bekliyoruz. Ortaya çıkan genel başkan adayımız kim olursa olsun Kocaeli teşkilatları olarak coşkumuzu salona yansıtacağız. Aday kim olursa olsun Kocaeli Teşkilatı olarak her zaman yanında olacağız. Başbakanımız Davutoğlu’nun yaptıklarının üzerine ekleyerek gitmesini bekliyoruz. Birilerinin beklentileri boşa çıkacaktır. Bölünme olmadan birlik ve beraberliğe daha iyi günlere gideceğiz” dedi.

 

KİMSEYİ KİMSEYE TERCİH ETMEDİK

 

Başbakanımız Davutoğlu telefonla arayarak emeklerinden dolayı teşekkür etti, bizden helallik istedi diyen Ceyhan “24 üst kurul delegesiyle kongreye katılacağız. Dokunulmazlık, yeni anaysa ve başkanlık sistemi Pazar gününden sonra en önemli gündemimiz olacaktır. Yeni genel başkanımızla birlikte bu çalışmalara ağırlık verilecektir. Kimse bizim samimiyetimizi test etmesin. Pazartesi gününden itibaren yeni genel başkanımızın afişleri parti binasına asılacaktır. Basında “sattınız” ifadelerinin yazılması doğru değildir. kimseyi kimseye tercih etmedik etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

KAMUOYUNDA GEÇEN İSİMLER

 

Bizlere isim verilmeden temayül yapıldı diyen Ceyhan “Genel merkezde genel başkan için isim verilmedi. Kimi genel başkanlığa layık gördüğünüze dair soru üzerinden tek isim yazılarak temayül yapıldı. Kamuoyunda geçen isimler üzerinden temayül yapıldığını söyleyebilirim. Bin dolayında isim temayülde oy kullanmış olacaktır. Ankara Arena’da kongre yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Serkan BORLAK    

 

17 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR