‘Karamürsel’de Mavi Bayrak siyasi bir karardır’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı’nın Mavi Bayrak almasıyla ilgili gazetemize ç...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı’nın Mavi Bayrak almasıyla ilgili gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu. Mavi Bayrak’ın siyasi bir karar neticesinde verildiğini vurgulayan Kaplan şöyle konuştu; “Mavi Bayrak alımında olmazsa olmaz şart denizin temiz olması. Daha sonrasında ise kimi tesis/ plaj yeterlilikleri araştırılıyor. Şuanda Akdeniz’de ve Ege’de yüzlerce Mavi Bayrak başvurusu yapmış plaj var. Ben merak ediyorum, Karamürsel’in deniz suyu Akdeniz’den, Ege’den daha mı temiz? Yoksa tesisleri Akdeniz’de Ege’de bulunan 5 yıldızlı otellerin tesislerinden daha mı kaliteli?
‘KARAMÜRSEL’LE HİÇBİR DERDİM YOK’
Verilen Mavi Bayrak kararının siyasi olduğunu düşünüyorum. Bizim Karamürsel Mavi Bayrak’ına itirazımız bu yüzden. Yoksa ben istemez miyim benim kentimin sahilleri Mavi Bayrak alsın. Ancak ortada çok büyük yanlışlar yapılıyor. Sadece evsel atık tesisleri kurulmasıyla Körfez maalesef temizlenemez. Ben Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını da olumlu buluyorum. Ancak yetersiz kalıyoruz çoğu zaman. Bu kadar yetersiz kaldığımızda da tutup bir sahile Mavi Bayrak aldırmak doğru değil. Benim Karamürsel’le hiçbir derdim yok.”
‘MECLİSE BAŞVURACAĞIM’
Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı’na verilen Mavi Bayrak’ı meclise taşımadan önce Orman ve Su İşleri Bakanı Veyse Eroğlu ile görüşeceğini dile getiren Kaplan “Konuyu Bakan Eroğlu (Veysel Eroğlu) ile birebir görüşerek çözmeye çalışacağım. Ancak kendisi farklı bir dilden konuşursa konuyla ilgili olarak Akdeniz ve Ege’de bulunan işletmelerin de hakkını aramak için meclise başvuracağım. Karamürsel’den ne eksiklikleri olduğunu öğrenmek için çabalayacağım. Tekrar ediyorum benim Karamürsel’le ilgili hiçbir sorunum yok. Ancak verilen karar siyasi. Karamürsel plajında deniz hijyenik değil, olamaz” dedi.
‘HEP BİRLİKTE YÜZERİZ’
Son olarak Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın plajda yüzme davetiyle ilgili konuşan Mehmet Hilal Kaplan Karamürsel’e hiçbir kastı olmadığını belirtti. Yıldırım’ı makamında ziyaret edeceğini söyleyen Kaplan; “Karamürsel Belediye Başkanımızın tepkisini anlıyorum. Sonuçta sanki Karamürsel’i eleştiriyormuşuz gibi bir durum çıktı ortaya. Böyle bir şey yok ve mümkün değil. Biz ilçemiz için de çalışıyor ve çabalıyoruz. Bu hafta içi il başkanımızla birlikte kendisini ziyaret edeceğiz. Eğer gerçekten Karamürsel’de denize girilecek bir plaj varsa hep birlikte yüzeriz. Bizim derdimiz bu tip konuların siyasete alet edilmesi, insanların sağlıklarıyla oynanması” ifadelerini kullandı.

26 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR