Kocaelispor için karar pazartesiye kaldı

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Taşkıran, Kocaelispor’un Körfezspor ile birleşmesi projesine açıklık getirdi. Körfez Belediye Başkanı Y...

BÜYÜT

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Taşkıran, Kocaelispor’un Körfezspor ile birleşmesi projesine açıklık getirdi. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’a şartlarını sunduklarını söyleyen Taşkıran, Pehlivan’nın düşünme süresi istediğini ve son kararın Pazartesi günü açıklanacağını belirtti.

Kocaelispor Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında Özgür Taşkıran, Kocaelispor’un Körfezspor ile birleşmesinin ayrıntılarını açıkladı. Öncelikle Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüştüklerini söyleyen Taşkıran, Kocaelispor’un gerçek kurtuluş projesini anlattıklarını ve Karaosmanoğlu’nun projeye sıcak baktığını söyledi. Daha sonra Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile görüştüklerini ifade eden Taşkıran, Pehlivan’a sundukları şartları açıkladı.

İSİM, RENK, LOGO, STAT AYNI OLACAK
Taşkıran, Pehlivan’a sundukları şartları açıklarken, tek amaçlarının Kocaelispor’un isminin yaşamasını istediklerini söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti: “Biz Yunus Başkanımızla görüştüğümüz zaman şartlarımız sunduk. Kocaelispor’un isminin, renklerinin, tesislerinin, logosunun, stadının aynı kalmasını istediğimizi söyledik. Başkanımız da bu olaya sıcak baktk. Onun da istediği aynı doğrultu da zaten. Ancak, bu birleşme olmazsa bu proje bir daha konuşulmamak üzere rafa kalkacak ve bizler futbolcu kardeşlerimizle yola devam edeceğiz”

BİRLEŞME GERÇEKLEŞİRSE NE OLACAK?
Kocaelispor ile Körfezspor’un birleşmesi gerçekleşirse, Kocaelispor kulübü kapanacak. Körfezspor’un ismi Kocaelispor FK, rengi yeşil-siyah, logosu Kocaelispor’un logosu olacak. Yeni kulübün stadı İzmit İsmetpaşa, tesisleri ise Kocaelispor’un tesisleri olacak. Ayrıca, İzmit’tte bir kulüp binası kurulacak, yani kulüp Körfez’e taşınmayacak. Kocaelispor’un vergi ve SSK borçları eski yöneticilere kalacak ve Kocaelispor’dan alacaklı olan 3. şahısların borçları, eski futbolcuların alacakları da tamamen iptal olacak. Birleşmenin gerçekleşmesi halinde kulübün yeni ismi olan Kocaelispor FK, iki yıl sonra tekrardan Kocaelispor olarak değiştirilebilecek.

KURTULUŞUN TEK ÇARESİ BU!
Özgür Taşkıran, Kocaelispor’un kurtuluşunun tek çaresinin birleşme olduğunu söylerken, kentin ilk defa basınıyla, taraftarıyla, kent büyüğüyle birleştiğini söyledi. Sadece, alacaklı ve borç altında gireceklerin bu birleşmeye karşı olduğunu söyleyen Taşkıran, Kocaelispor’un eski başkanlarından Sefa Sirmen’e yüklendi. Sirmen’ni bu birleşmeyi istemediğini söyleyen Taşkıran, “Eğer, Sefa Sirmen bu kulübün başına geçerim, kulübü kurtarırım derse biz hemen anahtarları veririz. Sefa Sirmen, bu kulüp o kadar zorluklar çekerken neredeydi? Şimdi çıkıp gazetelerde siyaset yapmıyor” dedi.

KİME NE KADAR BORÇ KALACAK?
Eğer birleşme gerçekleşir ve Kocaelispor kapanırsa, Sefa Sirmen’e 17 milyon 375 bin TL, Hikmet Erenkaya’ya 5 milyon 427 bin TL, Mustafa Ekşi’ye 2 milyon 30 bin, Serhan Gürkan’a 8 milyon 690 bin TL, Osman Nuri Yaman’a 368 bin TL vergi ve SSK borcu çıkacak. Eski yöneticilerin Kocaelispor’dan alacağı olan 9 milyon 281 bin 524 TL’lik borç ise iptal olacak. Eski yöneticilerin yanı sıra, futbolcuların, 3. şahısların, federasyonun alacakları da silinmiş olacak.

25 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR