Bilgi Evi’nden anlamlı seminer

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Dilovası’nda hizmete açtığı Mimar Sinan Bilgi Evi öğrenci velilerine yönelik bilgilendirme seminerleri başlattı. İlg...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Dilovası’nda hizmete açtığı Mimar Sinan Bilgi Evi öğrenci velilerine yönelik bilgilendirme seminerleri başlattı. İlgiyle izlenen seminerlerde, veliler çocuklarının gittiği Bilgi Evleri’ni yakından tanıma fırsatı buldu.

YAKINDAN TANIDILAR
Yakın bir zamanda faaliyetlerine geçirilen Mimar Sinan Bilgi Evi, Bilgi Evi’nin tanıtımı ve işleyişini anlatmak üzere seminerler vermeye başladı. Bilgi Evleri’nin nasıl hizmet verdiği hakkında bilgisi olmayan veliler, yapılan seminerlerde bu merkezleri tanıdı.

BİLGİ EVİ’NİN AMACI
Mimar Sinan Bilgi Evi sorumluları tarafından verilen seminerlerde öncelikli olarak eğitim kurumunun amaçları açıklandı. Seminerde Bilgi Evleri’nin eğitim çağındaki öğrencilerin sağlıksız ve güvensiz ortamlardan kurtarılarak, okul ve aile dışında üçüncü bir güvenli adrese kavuşturulmasının amaçladığını anlatıldı. Kısa bir süre önce Dilovası’nda faaliyete geçirilen Mimar Sinan Bilgi Evi’nin bölgedeki genç nüfusun kültürel ve sosyal gelişimine destek verdiğinin altı çizilerek, bu sayede öğrencilerin kütüphane ve internet kullanımı gibi bilgiye ulaşma ihtiyaçlarının karşılandığı kaydedildi.

VAZGEÇİLMEZİMİZ KİTAPLAR
Seminerde ayrıca Türkiye’nin kitap okuma sıralamasında son sıralarda olduğuna dikkat çekilerek,“Üreten bir toplum olmak yerine tüketen toplum konumundayız. Bu durumun değişmesi için olabildiğince çok kitap okumalıyız. İşte bunun için kütüphanemize çok önem veriyoruz. Son derece modern, güncel binlerce kitaplarla donatılmış kütüphanemiz sizleri ve çocuklarınızı bekliyor. Mimar Sinan Bilgi Evi, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen geleneksel kütüphanecilik anlayışının dışında, bilgisayar, internet ve kitapların bir arada olduğu bir Bilgi Evi’dir” dendi.

EĞLENCELİ BİLGİ, BİLGİ EVLERİNDE
Bilgi Evi’ndeki kulüp faaliyetleri de seminerin tanıtımları arasında yer aldı.
Bilgi Evleri’nde, öğrencilerin sosyalleşmesini sağlamak ve yeteneklerini keşfederek eğlenceli bilgi edinmelerini amaçlayan kulüp faaliyetlerinin bulunduğu kaydedildi.

VELİLERDEN TEŞEKKÜR
Bilgilendirme toplantılarına katılan veliler ise böyle bir eğitim kurumu için başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere yetkililere teşekkür etti. Veliler çocuklarının sosyal, kültürel ve eğitim alanındaki gelişimine önemli katkı sunan Bilgi Evleri’nin Dilovası’nda daha da yaygınlaşmasını istediklerini kaydetti.

27 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR