Sancaklı’dan çılgın proje

Türk Diyanet Vakıf-Sen, 2. kongresini dün Seka Park Otel’de yaptı. Mevcut başkan Numan Uysal’ın güven tazelediği genel kurulda MHP’nin Büyükşehir aday...

BÜYÜTTürk Diyanet Vakıf-Sen, 2. kongresini dün Seka Park Otel’de yaptı. Mevcut başkan Numan Uysal’ın güven tazelediği genel kurulda MHP’nin Büyükşehir adayı Saffet Sancaklı damga vurdu. Sancaklı, denizin ortasına 10 bin kişilik cami yaptıracağını söyledi

Türk Diyanet Vakıf-Sen, 2. olağan genel kurulunu Seka Park Otel’de gerçekleştirdi. Yeni yönetimin seçildiği kongre tek liste ile gerçekleşti. Mevcut başkan Numan Uysal, üyelerin desteği ile bir kez daha şube başkanlığına seçildi. Düzenlenen genel kurula kent protokolünün de ilgisi büyük oldu.

PROTOKOL İLGİSİ
Kongreye katılanlar arasında; CHP Milletvekili Haydar Akar, MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, İzmit Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen ve sendika üyeleri yer aldı. Divan başkanlığını Bolu Şube Başkanı Metin Saltan yaparken katip üyeliklere ise Türk Büro-Sen Başkanı Rıfat Oypan ve Şener İnce seçildi.

SANCAKLI DAMGA VURDU
Genel kurulda yapılan protokol konuşmaları sırasında MHP’nin Büyükşehir adayı saffet Sancaklı, hayalindeki projesini üyelerle ve katılımcılarla paylaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği takdirde ilimizdeki tüm camilere ısıtma sistemi kurduracağını dile getiren Sancaklı, bu şekilde vatandaşların yaz kış sıcak ile addest alabileceklerini söyledi.

ÇILGIN PROJESİNİ AÇIKLADI
Diğer projesi ile de oldukça iddialı olduğunu dile getiren Sancaklı, “Eyfel Kulesi Paris’in, Özgürlük Anıtı New York’un sembolü. Bizim sembolümüz ise Saat Kulesi. Bunu değiştirecek bir proje gerçekleştireceğiz. Seçimleri kazanmam durumunda denizin ortasına 10 bin kişilik bir cami yaptıracağız. Mimarisiyle, estetik görüntüsüyle muhteşem bir cami olacak. Bu cami İzmit’in yeni sembolü olacak” diye konuştu. Müftü Mehmet Sönmezoğlu da din adamlarının sorun yaşamadığını ve kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

HAKLARIMIZ İÇİN
ÇABA GÖSTERİYORUZ
Öte yandan bir kez daha şube başkanı seçilen Numan Uysal, Diyanet ve vakıf çalışanlarının ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek üzere çalıştıklarını söyledi. Din görevlilerinin sorunlarına dikkat çeken Uysal, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerindeki tüm diyanet çalışanlarının sesi olmak için gayretli olacaklarını vurguladı.

YENİ YÖNETİM KURULU
Türk Diyanet Vakıf-Sen 2. olağan genel kurulunda Numan Uysal başkanlığında seçilen yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Mehmet Ali Karadaşlı, Ali Aydoğdu, Fahrettin Çukur, Turan Ayra, Mustafa Budak, Denetleme Kurulu: M. Ali Korkut, Alaaddin Akpınar, Sefa Binici, Güngör Özcan, Sefer Sat. Disiplin Kurulu: Hüseyin Arı, Ramazan Yöndemli, Yaşar Kuru, Kemal Çelik, Ahmet Güney. Üst Kurul Delegeleri: Numan Uysal, Fahrettin Çukur, Mehmet Ali Karadaşlı, Tayfun Ese, Ali Aydoğdu.

07 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR