Kuşkan: Fikri Işık mizah dizilerinde başrol oynar

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, AKP’li Fikri Işık’ın CHP’nin projelerini alaya almasına tepki göstererek, “Işık’ın Kocaeli sorunlarını ne denli kavrayab...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, AKP’li Fikri Işık’ın CHP’nin projelerini alaya almasına tepki göstererek, “Işık’ın Kocaeli sorunlarını ne denli kavrayabildiği, çözümünü hangi ölçüde dert edindiği açıkça görünmekte olup, mizah dizilerinde başrol oynayabileceği açıkça görülmektedir. Tavsiyemiz de budur” dedi.

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık’ın CHP’nin projelerini komik bulması va alaya almasına tepki gösterdi. Kuşkan yaptığı açıklamada şunları söyledi AKP Kocaeli Milletvekili Sayın Fikri Işık’ın CHP’nin Kocaeli’ye yönelik projelerine güldüğü gazete ve internet sayfalarında yer almakta. Güler tabi, Kocaeli’nin sorunlarıyla ne denli ilgili olduğu belli. Onlar ancak Ankara talimatlı Kocaeli rantının nasıl paylaşılacağını, “Yandaş Seçkinlere ne paylar dağıtılacağının hesabı içindeler”

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
“Öyle görülüyor ki Kocaeli’nin konu sorunlarına yönelik, STK’lar, akademisyen ve Çevre Platformları, Kocaeli Kent Sempozyumu düzenleyicisi kurumlarının da önerdiği benzeri çözüm önerileri de Sayın Işık’ın düşünce yapısına göre komik, bu kişi ve kurumlar da birer komedyen. Ama kendisi ayakları yere basan, çok akıllı bir Kocaeli Milletvekili!”

ŞİRKETE KIYAK GEÇTİLER
“SEKA projemize mi gülüyorlar? Ellerine, ayaklarına dolaştırdılar. Ortaya deniz, yeşil, tarih diye çıktılar. Açıkça bu denli büyük alanda ne hikmetse denizi doldurdular, inşaat şirketlerine kıyak geçtiler. Yeşil dediler, övündükleri Park Bahçeler Müdürlüğü tescilli ağaçları koruyamadı, kuruttular, sonunda kestiler. Tarih dediler, tescilli tarihi binaları “sehven” yıktılar. Açıkça tekrarlıyoruz. Buranın bir rant alanı olmasına izin vermeyeceğiz. Kentin içinde bir orman ve arkeoloji parkı olmasını sağlayacağız”

IŞIK NERENİN MİLLETVEKİLİ?
“Yarı açık ahırlı ev projesi için, burası Hakkari mi demiş. Sayın Işık sen nerenin milletvekilisin? Avrupa Birliği tarafından desteklenen, İşkur tarafından yürütülen, İzmit Ziraat Odası tarafından uygulanan projeden haberin yok mu? Haberin yoksa internet adresi şu: http://www.izmitziraat.org/ab/Haber_2.html”

ANKARA’DA SİYASET YAPSIN
Gebze – İzmit Sahil Yolu’nu nasıl yapacaksınız, dağlar, limanlar ne olacak demiş? Dağları aşmak, viyadükler yapmak bir teknoloji işi. Limanlar ise bir siyasal tercih meselesi. Bizim tercihimizi sayısı kırkı bulan liman sayısını öngörüldüğü gibi yetmişlere çıkarmak değil, kıyılarımızı halkımıza açmak. Sn. Işık ve partisinin tabi ki böyle bir tercih kullanamayacaklarını biliyoruz. O gitsin Ankara’da siyaset yapsın. CHP olarak bizim derdimiz Kocaeli ve Kocaeli Halkı.”

KOPYADAN ANLAMAYIZ
“Yol üzerinde Hereke halısı satacağımızı ifade etmiş. Evet Hereke Halısını da, İzmit’in pişmaniyesini de, Kandıra yoğurdu da, Yarımca’nın kirazını da, Darıca’nın enginarını da otoban kenarında oluşturacağımız “Kocaeli Showroom”un da satacağız. Kendilerinin yıllardır taş parçası diye baktıkları “Gültepe” arkeolojik kalıntılarını, gezilebilir ören yeri haline getirip kente uğramadan transit geçen turistlere bile Kocaeli’yi ve yerel ürünlerini tanıtacağız. Sn Işık, D-100 kenarında perişan ettikleri pişmaniyecilere bir sorsun bakalım, böylesi bir tesiste pişmaniye satışları ne olur. Bizim derdimiz Kocaeli’nin hem kültürel, hem ekonomik pastasını büyütmek. Yandaş Seçkinlere pazarlamak değil. İngilizce’ye meraklı Sn. Işık, söylesin bakalım Kopya çekmişiz, hangisini? Biz onlar gibi kopyadan, şifreli sınavlardan falan anlamayız. Açıkça belirtsin cevabını verelim. Mahcup edelim.

BAŞROL OYNAR
“Sonuç: Mevcut Kocaeli Milletvekili ve yeniden aday Sn Işık’ın Kocaeli sorunlarını ne denli kavrayabildiği, çözümünü hangi ölçüde dert edindiği açıkça görünmekte olup mizah dizilerinde başrol oynayabileceği açıkça görülmektedir. Tavsiyemiz de budur”.

23 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR