Türk Sağlık-Sen’i engellediler!

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve sendika yöneticileri, Kocaeli Devlet Hastanesi’nde yaşandığını belirttikleri usulsüz uygulama için...

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve sendika yöneticileri, Kocaeli Devlet Hastanesi’nde yaşandığını belirttikleri usulsüz uygulama için basın açıklaması düzenlemek istedi. Devlet Hastanesi özel güvenlik amiri İbrahim Kaya sendika yöneticilerine engel olmaya kalktı.

 

ÖZEL GÜVENLİK ENGELİ

Bu duruma tepki gösteren şube başkanı Çeker, “Basın açıklaması hakkının kanunlardan alıyoruz. Ayrıca basın açıklaması için kolluk kuvvetleri bilgilendirilmiştir. Özel güvenliklerin veya hastane yönetiminin bu duruma engel olma hakları yoktur” dedi. İkili arasında yaşanan bu tartışma sırasında Güvenlik Amiri Kaya tarafından diğer özel güvenlikçiler hastanenin kapısına çağrıldı.

 

RESMİ ÜNİFORMA

Pankart önünde özel güvenlikçilerin olmasına tepki gösteren Çeker, “Hemen önümüzü açın. Yasal olarak bizlere engel olamazsınız. Polisin olduğu yerde özel güvenliğin hükmü kalmaz. Bunu herkes biliyor” karşılığını verdi. Güvenlik Amiri Kaya’nın resmi üniformasının olmamasına da tepki gösteren Çeker, yasal işlem başlatacaklarını söyledi.

 

BAŞHEKİM GELDİ

Özel Güvenlik Amiri Kaya, hastanenin idari bölümüne gitmesi sonrasında Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker basın açıklamasına başladı. Kısa bir süre sonra Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Sağ, basın açıklamasının yapıldığı A Kapısına indi. Çeker, yasal olarak izin alınması gerekmediğini başhekim Sağ’a bildirdi. Başhekim Sağ, “Daha önceden bu durumla karşılaşmadığım için bilmiyorum. Yasal olarak bir engel yoksa sorun da yoktur. Ayrıca özel güvenlik amirinin tutumu hakkında gereken yapılacaktır” dedi. Sendika başkanı Çeker, “Güvenlik amiri sizin adınıza burada bir şeyler yapmaya çalışıyor” karşılığını verdi.

 

TUTANAK TUTULDU

Basın açıklamasına kaldığı yerden devam eden Başkan Çeker, “Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Merkez Birimi tarafından Kocaeli Devlet Hastanesi için açılan temizlik ihalesini alan firma 111 kişi ile 7/24 hizmet veriyor. Buna rağmen sendika üyemiz Necdet Sevim’e usulsüz olarak temizlik işi yaptırılmıştır. Yasal olmadığını belirtmesine karşın kendisi hakkında o saatte orada olmayan kişiler tarafından tutanak tutulmuştur” dedi.

 

YASAL YOLLAR

Bu duruma tepki gösteren Çeker, “İhale sonrasında bu işleri yapacak personelin alımı yapılıyorsa memur olan birine neden temizlik yaptırılıyor. Memurlar temizlik yapacaksa müteahhide neden para ödeniyor. Başka bir düşünce ile bu temizlik işi yaptırılıyorsa bunun için gereken bütün yasal yollar kullanılacaktır” diye konuştu. Serkan BORLAK

17 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR