İkinci kitap Üsküp’e

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda fuar girişine kitap kumbarası konuldu. Önceki kitap fuarlarında Suriyeli çoc...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda fuar girişine kitap kumbarası konuldu. Önceki kitap fuarlarında Suriyeli çocuklar için oyuncak, Soma ve Van için kitap toplanmıştı. Bu yıl kumbaraya Üsküp için kitap atılıyor.

 

TOPLANAN KİTAPLARLA KÜTÜPHANE KURULACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin ortaklığıyla başlatılan Kocaeli’den Üsküp’e kitap kampanyasıyla kumbarada toplanacak kitaplar Makedonya’nın Üsküp şehrine götürülecek. Üsküp’te Türkçe eğitiminin verildiği Abdülhalim Demir Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde toplanan kitaplarla kütüphane kurulacak.

 

NURİ PAKDİL’DEN ÜSKÜP’E KİTAP

Kocaeli Kitap Fuarı ziyaretçi ve etkinlik sayısıyla rekor kırarken bir yanda da her sene toplanan kitaplarla farklı şehirlerde kütüphane kuruluyor. Soma, Van ve tutuklu çocuklar için kurulan kütüphanelere yenisi ekleniyor. 7. Kocaeli Kitap Fuarı’nın onur konuğu Nuri Pakdil de, Üsküp’te kurulacak kütüphaneye konması için kitap kumbarasına kitap attı. Fuar bitene kadar kumbaraya kitap atılabilir.

20 Mayıs 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR