Makine Mühendislerinde Nedim Kara kazandı

Makine Mühendisleri Odası’nın yönetim kurulu için üç listenin yarıştığı seçimlerde Demokrat Makine Mühendis adayı Nedim Kara ve AKP’nin desteklediği M...

BÜYÜT

Makine Mühendisleri Odası’nın yönetim kurulu için üç listenin yarıştığı seçimlerde Demokrat Makine Mühendis adayı Nedim Kara ve AKP’nin desteklediği Marmara Mühendisler Birliği adayı Tuncay Şengöz arasında büyük çekişme yaşandı. Önceki gün yönetim kurulu ve üst kurul delegelerinin seçimlerini yapan Makine Mühendisleri Odası’nda 5 sandık kuruldu. 4 bin 650 üyenin oy kullanma hakkı bulunurken, kullanılan oy sayısı 1979’da kaldı. Üst Kurul delegelerinde blok listelerde Nedim Kara’nın başkan adayı olduğu Demokrat Makine Mühendislerinin listesi 993, Tuncay Şengöz’ün başkan adayı olduğu Marmara Mühendisler Birliği 776, Naci Deveci’nin başkan adayı olduğu Demokrat Mühendisler ise 136 oy aldı. Yönetim kurulunda ise Nedim Kara 1014, Tuncay Şengöz 788, Naci Deveci 162 oy aldı.

İLGİ GÖSTERDİLER
Makine Mühendisleri Odası (MMO) Şubesi’nde önceki gün yapılan yönetim kurulu ve üst kurul delegelerinin seçimlerinde sabah saat 09.00’da başlayan oy kullanma işlemleri akşam saat 17.00’a kadar sürdü. Oda yönetimi için Demokrat Makine Mühendisleri, Demokrat Mühendisler ve Marmara Mühendisler Birliği yarıştı. Mühendisler, odanın seçimlerine büyük ilgi gösterdi.

5 SEÇİM SANDIĞI KURULDU
Kongrede, Demokrat Mühendisler Grubu adayı ve mevcut başkan Nedim Kara mavi listeyle yarıştı. Geçen dönem aday olan ve seçimde Demokrat Mühendisler Grubu adına yarışan Naci Deveci, kırmızı listeyle girdi. Yine geçen dönem aday olan Marmara Mühendisler Grubu adayı Tuncay Şengöz ise sarı listeyle seçimde yerini aldı. 4 bin 650 üyenin oy kullanma hakkı olduğu seçimlerde oda binasının iki katında 5 seçim sandığı kuruldu.

NEDİM KARA VE EKİBİ KAZANDI
17.00’da sandıkların açılmaya başlamasıyla, kazanan şekillenmeye başladı. Gece geç saatlere kadar süren oy sayma işleminin ardından, üst kurul delegelerinde blok listelerde Nedim Kara’nın başkan adayı olduğu Demokrat Makine Mühendislerinin listesi 993, Tuncay Şengöz’ün başkan adayı olduğu Marmara Mühendisler Birliği 776, Naci Deveci’nin başkan adayı olduğu Demokrat Mühendisler ise 136 oy aldı. Yönetim kurulunda ise Nedim Kara 1014, Tuncay Şengöz 788, Naci Deveci 162 oy aldı.

NEDİM KARA’NIN LİSTESİ
İlhan Düzgün
Hasan Yitim
Ünal Özmural
Özgür Öktem
Soner Biçer
Emrah Aydemir
Doç. Dr. Aziz Armağan Arıcı
Özcan Karataş
Ömer Aydın
Hüseyin Manto
Mehmet Babaoğlu
Serkan Duvarcı
Tuncay Uzun.

15 Ocak 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR