İzmit Müftülüğü’nde Suriye’ye bir tır yardım

    İzmit İlçe Müftülüğü, 3,5 yıldır iç savaş yaşayan Suriye’ye yardım gönderdi. İzmit İlçe Müftülüğü, başta Türkmenler olmak üzere iç savaşta yiyecek...

 

 

İzmit İlçe Müftülüğü, 3,5 yıldır iç savaş yaşayan Suriye’ye yardım gönderdi. İzmit İlçe Müftülüğü, başta Türkmenler olmak üzere iç savaşta yiyecek sıkıntısı çeken müslümanlara bir tır dolusu yardım gönderdi. Kuru gıda, yağ, salça gibi yiyeceklerin yüklendiği tır, önce Kilis’e, oradan da Suriye’ye gidecek. Tırı uğurlamaya İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

600 AİLEYE YARDIM

İzmit İlçe Müftülüğü personellerinin katkılarıyla oluşturulan 40 bin liralık yardım kumanyası ile 600 aileye yardım yapılacak. 25’er kiloluk 600 kumanyayı taşıyan, Kadir Türkan yönetimindeki yardım tırı, önce Kilis’e gidecek, ardından da Suriye’ye geçecek. Kumanyanın içinde pirinç, kırmızı mercimek, bulgur, yağ, şeker, çay, zeytin, makarna, tuz, salça ve petibör biskivü bulunuyor.

“SURİYE’DE TRAJEDİ YAŞANIYOR”

Suriye’de büyük bir trajedi yaşandığını belirten İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, “3,5 yılda binlerce insan katledildi. 2 milyona yakın insan, çevre ülkelere irtica etti” dedi. İslam dünyasındaki karışıklığı bir an önce son bulmasını arzu ettiklerini ifade eden Keşvelioğlu, yardım kampanyasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“İNSANLIK ADINA TEŞEKKÜR”

İzmit İlçe Müftülüğü’ne emeği geçen herkese ‘insanlık’ adına teşekkür eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “İnsan olan hiç kimse, orada yaşananlara sırt çeviremez” dedi. Tarihten örnekler veren Doğan, “Biz millet olarak İslam’ın önderliğinde insani değerlere çok önem verdik. Tarihten beri bu böyle. Ne zaman ki atalarımızın İslam dünyası üzerindeki hamiyeti bitti, İslam dünyası karıştı” diye konuştu. Büyük ve güçlü bir Türkiye’ye ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Doğan, “Bu sadece bizim için değil, tüm İslam dünyası için gerekli” dedi. 

23 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ÇAYKARALI - DİYANET İŞLERİ İSLAM COĞRAFYASINDA AKAN KANI DURDURMAK İÇİN CİHAT İLAN ETMESİ LAZIM DEĞİLMİ.YARDIM YETERLİ OLMAZ ZULMU ORTADAN KALDIRMAK LAZIM GELİR.CİHAT EMRİ BEKLİYORUZ EY DİYANET.

Yanıtla . 0Beğen 23 Temmuz 16:55
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR