Yakup Yıldız: Çalışanlar köleleştirilemez

Türk Metal-Sen Kocaeli Şubesi’nin yetkili olduğu Daytech Otomotiv işyerinde 58 gündür devam eden yasal grev uygulaması ile ilgili açıklama yapan Türk...

Türk Metal-Sen Kocaeli Şubesi’nin yetkili olduğu Daytech Otomotiv işyerinde 58 gündür devam eden yasal grev uygulaması ile ilgili açıklama yapan Türk Metal-Sen Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, “Sonuç olarak ucuz işçilik maliyeti ile emeği ve emekçiyi köleleştirmek isteyen işveren 4 Aralık 2015 tarihinde başlatmış olduğumuz ve 58 gündür sürdürdüğümüz yasal grev uygulamasını mahkemeye başvurarak kaldırılmasını talep etmiştir” dedi.

 

“HAKLARINDAN MAHRUM  ETTİRMEYECEĞİZ”

Yakup Yıldız, “Altını önemle çizerek belirtmek isteriz ki sekiz ay boyunca yaşanan sürecin asıl nedeni toplu iş sözleşmesinden doğacak maliyet artışlarıdır. Yerel mahkeme kararını temyiz yoluyla yüksek mahkemeye taşıyarak hatalı verildiğine inandığımız yerel mahkeme kararının düzeltilmesini talep ederek Dytech otomotiv çalışanlarının ucuz maliyetli iş gücü ile çalıştırılmasına köleleştirilmesine ve anayasal haklarından mahrum edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. 

30 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

sapancalı - Söylem ve eylemler birbirini tutmuyor yakup kimi yiyon sen sırtımızdan yedikleriniz yetmedimi.. Ey kidi ey

Yanıtla . 0Beğen 30 Ocak 11:20
01

enpayci - enpay çalışanı olarak yakup yıldızdan korkmuyoruz sadece susuyoruz 2017 bekliyoruz. mahkemeleri kazanan 236 arkadasla beraber geldiginiz çöplüge gdceksiniz.

Yanıtla . 0Beğen 30 Ocak 11:20
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR