KTO’nda eğitime devam

        Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Körfez Ticaret Odası (KTO) işbirliği ile düzenlenen; ihracat yapan veya ihracat yapma isteğinde olan f...

BÜYÜT

 

 

 

 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Körfez Ticaret Odası (KTO) işbirliği ile düzenlenen; ihracat yapan veya ihracat yapma isteğinde olan firmaların dış ticarete ilişkin bilgilerini geliştirmek üzere düzenlenen ve üç gün süreyle devam eden “Ücretsiz Sertifikalı Dış Ticaret Eğitimi” KTO’nun ev sahipliğinde yapılıyor.

 

ÜYELER DE MEMNUN

Eğitimde, pazar araştırmasının yöntemleri, dış ticarette teslim şekilleri, dış ticaretin finansmanı, dış ticarette ödeme şekilleri, uygulamalı akreditif açılması, genel dış ticaret mevzuatı gibi önemli konularda eğitim katılımcılarına uygulamalı bilgiler veriliyor.

Eğitimin oldukça verimli geçtiğini ifade eden katılımcılar, programda uygulamaya dönük bilgilerin verilmesinin, işletmelerinin dış ticaretlerinde kendilerine fayda sağlayacağını ifade ettiler.

 

KONULARI PAYLAŞTI

Eğitmen Bahar Karalar ise, dış ticaret eğitimlerinin, işletmeler için önemine değinerek, “Dış Ticaret Eğitim Programları’nda amaçlanan firma temsilcilerini ve yöneticilerini dış ticaret konusunda bilgilendirmek ve yeniliklerden haberdar etmektir. Bu eğitim programında Türk dış ticaret rejimi, ihracata yönelik devlet yardımları, gümrük mevzuatı uygulamaları, dahilde ve hariçte işleme rejimleri, Eximbank kredileri ve kredi sigorta garanti programları, ihracatta KDV istisnası, dış ticarette ödeme şekilleri ve bankacılık işlemleri gibi çeşitli konular işlenmektedir” açıklamalarında bulundu.

 

25 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR