Şampiyonların unutulmaz gecesi

ELLERİNDE TÜRK BAYRAKLARIYLA COŞTURDULAR Birçok başarılara imza atan Türkiye’nin en büyük amatör kulübü olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor k...

ELLERİNDE TÜRK BAYRAKLARIYLA COŞTURDULAR

Birçok başarılara imza atan Türkiye’nin en büyük amatör kulübü olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, başarılı sporcularını ödüllendirdi. Antikkapı Restoran’ta düzenlenen geceye Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter yardımcısı Feyzullah Okumuş, Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, KASKF Başkanı Murat Aydın, Kağıtspor Kulübü Başkanı Dr. Ali Yeşildal kulüp yöneticileri, çok sayıda sporcu ve davetli katıldı. Antikkapı Restoran'da düzenlenen "Kocaeli Şampiyonlarıyla Buluşuyor” gecesinde ulusal ve uluslar arası resmi spor müsabakalarında derece elde eden 77 sporcu, tek tek isimleri okunarak sahneye davet edildi. Sporcular, ellerinde Türk bayraklarıyla sahneye çıkarak davetlileri selamladı.

 

YEŞİLDAL: GÜÇLÜ BİR KAĞITSPOR

Tanıtım filmiyle başlayan gece ilk olarak Kağıtspor Kulübü Başkanı Dr. Ali Yeşildal söz aldı. Kulübün başarılarından övgüyle söz eden Kulüp Başkanı sözlerine şöyle devam etti: “Başarılarımızla birlikte kentimizin spor kültürüne uygun branşlara ağırlık vereceğiz. Özellikle belirtmemiz gerekirse bunların başında Güreş, İzcilik, Yüzme, Atlı sporlar, engelli spor branşları ve Okçuluk sporlarında desteklerimiz artacak. Bu projelerin dışında Gençlik merkezilerinde sportif çalışmalara ağırlık vererek Kocaeli’nin yeni dönemde sporda Türkiye’nin sporda marka kenti olmasını sağlayacağız. Akademik çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Güçlü ve ayakları üzerinde durabilen bir Kağıtspor kulübü olacağız” dedi. Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal’dan sonra Federasyon başkanları adına söz alan Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve kulüp yöneticilerine amatör sporlara verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

 

KARAOSMANOĞLU: AHLAK VE KARDEŞLİK DUYGUSUYLA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu geceye katılan Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sporcu antrenörleri ve ailelerine teşekkür ederek, gençlerle, bir araya gelmenin mutluluğu içinde olduğunu ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu, “Biliyorsunuz spor, yaşamımızın en önemli aktivitelerinden birisi. Bugün amatör veya profesyonel binlerce branşta milyonlarca insan spor yapıyor. İnsanoğlunu bedenen ve ruhen geliştiriyor. Çünkü spor, başlı başına sağlıklı yaşama ve dostça rekabete dayanıyor. Hele sporcular da bu ahlâkın, kardeşlik duygunun bilincindeyse işte o zaman spor centilmenliğin kaynağı oluyor. İşte sizler Kağıtsporlu sporcular olarak müsabakalarda gösterdiğiniz performans ve davranışlarınızda örnek bir tutum sergiliyorsunuz” dedi.

 

VALİ GÜZELOĞLU: BÜYÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na katkılarından dolayı verdiği plaketin ardından Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu şunları söyledi: “Bu güzel akşamda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sporun amatör alanlarında 1937 yılında kurulan ve hala çok güçlü bir şekilde Kağıtspor markası üzerinde bir büyük başarı öyküsünü oluşturan ve bugün 28 branşta, 200 antrenör, 70 bin lisanslı ve 5 bin aktif sporcu sayısıyla Türkiye’nin örnek bir kuruluşu olan Kağıtspor’a emek veren herkesi içtenlikle tebrik ediyorum. Bugün sportif alandaki başarılar; ülkeleri tanımlayan, heyecanlandıran, o ülkenin geleceğe güvenle bakmasını sağlayan en önemli moral değerlerin başında geliyor. Bizler 78 milyonluk bir büyük ülke olarak her alanda olduğu gibi sporda da iddiamızı artık ortaya koymak zorundayız. Bunu sağlamak için de genç yaştan itibaren spora yatkın ve istekli olan gençlerimizi sporla buluşturmak, spor yapacakları imkanları sağlamak, uluslararası marka değerli olan bir yarışma konseptine hazırlayarak, onların başarısıyla gururlanmak en önemli amacımızdır”.

25 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR