Yazıcı: Eğer cennet, cehenneme dönüşecekse bırakın tren yavaş gitsin

İl Genel Meclisi’nin aralık ayı 5’nci toplantısında Maşukiye’de açılmak istenen taşocağı konusu ele alındı. AKP’li Meclis üyesi Hüseyin Yazıcı, şimdil...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin aralık ayı 5’nci toplantısında Maşukiye’de açılmak istenen taşocağı konusu ele alındı. AKP’li Meclis üyesi Hüseyin Yazıcı, şimdilik halkın yetkililer tarafından yatıştırıldığını belirterek, “Eğer cennet, cehenneme dönüşecekse bırakın tren yavaş gitsin” dedi.

İl Genel Meclisi aralık ayının 5’nci ve son toplantısı dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda Fahim Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerine eklenecek bazı konuların meclise sunulması ile toplantı başladı. Maşukiye’de açılmak istenen yeni taşocağı konusunu da gündem maddelerine eklendi. Bu konuda söz alan AKP’li Meclis üyesi Hüseyin Yazıcı, şimdilik halkın yetkililer tarafından yatıştırıldığını belirterek, “Eğer cennet, cehenneme dönüşecekse bırakın tren yavaş gitsin” şeklinde konuştu.

MÜTEVELLİ HEYETİ BELİRLENDİ
Kandıra, Gölcük, Karamürsel, Başiskele, Kartepe ilçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetleri’nin 2013 yılı faaliyet dönemi için görev almak üzere hayırsever vatandaş önerisini AKP’li Meclis üyesi Celal Özkaraaslan yaptı. Kandıra için Hasan Kaymaz, Kemal Arslan; Karamürsel için Süleyman Özgen, Mehmet Ketencioğlu; Başiskele için Sadık Küçükyıldız, Sacit Kocatürk; Kartepe için Şaban İşcan, Mehmet Aydın; Gölcük için ise Remzi İşeri ve Murat Açıkgöz adlı kişiler oy birliğiyle kabul edildi.

“BU TAŞ ÖZEL DEĞİL”
İl Özel İdaresi’nin 2012 yılı mali bütçe kapanış işlemleri dahilinde ihtiyaç fazlası ödeneği bulunan gider bütçesindeki iki harcama kaleminden bin 365 liranın indirilerek ödenek ihtiyacı olan beş harcama kalemine aktarılması konusunda okunan rapor da görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Sonrasında ise gündem maddelerine eklenen Maşukiye konusunun görüşülmesine geçildi. Bu konuyla ilgili ilk olarak söz alan CHP’li Meclis üyesi Mehmet Kaçar, bu taşın özel bir taş olmadığını, başka bölgelerden de getirilebileceğini belirtti.

“TREN YAVAŞ GİTSİN”
Sonrasında konuşan Hüseyin Yazıcı ise Maşukiye halkının ‘Tren gelir hoş gelir, yeşil gider taş gelir’ şeklinde buldukları sloganın çok düşündürücü olduğuna dikkat çekerek, “O yeşil orada kalacaksa bu projeyi kabul edebiliriz. Ama o firmayı tanıyorum. Alanın nasıl tahrip edileceğini, sonrasında da yerine eski yeşilliğin getirilmeyeceğini daha önce çalıştıkları bölgelerden de tahmin edebiliyorum. Yetkililer bu konuda halkı bugünlük yatıştırdı. Ama kimse rahat değil. Eğer cennet, cehenneme dönüşecekse müsaade edin tren yavaş gitsin” dedi.

12 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR