Murat Aydın'dan KOPSK'ya tam destek

BAŞKAN KARAYEL BİLGİ VERDİ Kocaeli Paintball Spor Kulübü Başkanı Birkan Karayel ve sporculardan Fatma Canbek, Sema Tanrıverdi, Edanur Tosun ile Nu...

BÜYÜT

BAŞKAN KARAYEL BİLGİ VERDİ

Kocaeli Paintball Spor Kulübü Başkanı Birkan Karayel ve sporculardan Fatma Canbek, Sema Tanrıverdi, Edanur Tosun ile Nurselen Ertatar, KASKF Başkanı Murat Aydın'ı ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat süren ziyarette sporcular paintball kıyafetleri ve teçhizatları ile yer aldı. Başkan Karayel sporun tüm inceliklerini Başkan Aydın ve basın mensupları ile paylaştı. Başkan Aydın da paintball sporunu uygulamalı olarak öğrendi.

 

HER ZAMAN YANINIZDAYIM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Murat Aydın, sporun içinden geldiğini ifade ederek şunları söyledi. "17 yaşımda spor yöneticiliğinin içinde yer aldım. Bu yaşıma kadar sporu yöneticiliği ile ilgileniyorum. Kısacası bu işin temelinden geldim. Kulüplerin ve sporcuların ne tür sorunlar yaşadığını çok iyi biliyorum. Sizlerin de ne tür sorunları varsa, sorunların çözümleri noktasında KASKF olarak sonuna kadar yanınızdayım. Bu sporu hep birlikte tanıtacağız. Basın mensubu arkadaşlarımız her zaman olduğu yine destekçimiz olacaktır" dedi.

 

FEDERE OLMAK İSTİYORLAR

KOPSK Başkanı Birkan Karayel, resmi organizasyon düzenlemek için paintball sporunun federe olması gerektiğinin altını çizdi ve "Ülkedeki sporcu sayısının yeterli olamaması nedeni ile federe olamıyoruz. Bu nedenle resmi turnuva ve şampiyona düzenleyemiyoruz. Sizlerin de desteği ile paintball sporunun tanıtılmasını sağlamak ve daha geniş kitlelerin bu sporun öğrenmesini sağlamak arzusundayız" ifadelerine yer verdi.

 

MADDİ BİR BEKLENTİLERİ YOK

Başkan Murat Aydın Ekim ayı gibi toplam 10 takımdan oluşan bir turnuva düzenlemesi için çalışmalara başlayacaklarını, kendisinin de KOPSK takımında yer alacağını söyledi. Türkiye Paintball Ligi 3. ayağında kürsüde kendine yer bulan kulübün, maddi anlamda bir ihtiyacının olmadığı belirtilirken, kıyafet ve teçhizat anlamında kendilerine destek verilebileceği kaydedildi. Seka-Sem'in yanında yer alan parkurda haftanın iki günü antrenman yapan Kocaeli Paintball Spor Kulübü, ulusal turnuvalarda ilimizi en iyi şekilde temsil ediyor.

 

PAİNTBALL NEDİR?

Kişilerin bireysel olarak ya da 5'erli takımlar halinde rakiplerini yenmek için yarıştıkları bir spordur. Daha genel tanımıyla karşılıklı 2 takımın çeşitli taktiklerle birbirlerine karşı oynadıkları bir grup oyunudur. "Paint" ve "Ball" kelimelerinin birleşmesiyle meydana gelen bu İngilizce kökenli kelime "Boya topu" anlamına gelmektedir. Minimum 15 yaşından itibaren her yaştaki insanın paintball heyecanını yaşayabiliyor.

 

KORUYUCULAR ÇOK ÖNEMLİ

Oyuncular paintball tabancaları (Marker) tarafından fırlatılan içi boya dolu jelatin kapsüller ile rakiplerini vurarak oyunda ilerler. Paintballlar zehirsiz, çevre dostu, suda çözünür polimerden yapılmıştır. Oyun genelde düzenli gerçekleştirilen yarışma organizasyonları, turnuvalar, profesyonel takımlar ve oyuncular seviyesinde profesyonel bir spor olarak oynanmaktadır. Oyunlar değişen büyüklüklerdeki açık ya da kapalı sahalarda oynanabilir. Paintball, Maske, gözlük, marker, boya topları, dirseklik, dizlik, eldivenler ve atletik koruyucu özelliği bulunan ekipmanlarla oynanır. Erdem ÖVÜÇ

10 Haziran 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR