Mercedes, Kocaeli’deki “yıldızlarını” ziyaret etti

Mercedes-Benz Türk, 11 yıldır sürdürdüğü “Her Kızımız Bir Yıldız” adlı sosyal sorumluluk projesine bu sene de devam ediyor. Kurum yapılan proje ile m...

BÜYÜT

Mercedes-Benz Türk, 11 yıldır sürdürdüğü “Her Kızımız Bir Yıldız” adlı sosyal sorumluluk projesine bu sene de devam ediyor. Kurum yapılan proje ile meslek sahibi olmak isteyen kızları eğitim yolunda destekleyerek, kadınların ekonomiye katılımını ve ülke kalkınmasına sunacakları katma değeri artırmayı hedefliyor.

 

16. ZİYARET KOCAELİ’YE

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) işbirliği ile hayata geçirilen “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında, şehir şehir gezerek eğitimlerine destek verilen kızlarla buluşan Mercedes-Benz Türk’ün 16. ziyareti Kocaeli’de gerçekleştirildi. Mercedes-Benz Türk yetkililerinin ilimizdeki yıldızlarla bir araya geldiği ve kız öğrencilerin kişisel gelişimine destek olacak yaratıcı drama çalışmasının yapıldığı buluşmaya Kocaeli’den 18 bursiyer katıldı.

 

MESLEKİ VE KİŞİSEL EĞİTİM

Mercedes-Benz Türk yetkilileri, Kocaeli’de olduğu gibi diğer illerde de yıldızlarla bir araya gelerek, onları eğitimleri ve meslek sahibi olmaları yönünde yüreklendiriyor. Bu ziyaretlerde, İstanbul’dan gelen bir uzmanın verdiği eğitimlerle yıldız kızların kişisel gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Kasım 2004’te başlayan çalışma ile 56 ilde 3 bin 155 kız öğrenciye eğitim desteği verdi. Proje kapsamında bin 200 öğrenciye burs verilmeye devam ediliyor. Eğitimini tamamlayan 20 yıldız kıza iş imkanı sunan Mercedes-Benz Türk, halen burs verilen öğrenciler için staj, yabancı dil eğitimi ve yurt içi kültür gezileri gibi imkanlar da sağlıyor.

 

YILDIZLAR İSTANBUL’DA AĞIRLANIYOR

Proje kapsamında ayrıca, başarılı kızlardan oluşan ve farklı illerden seçilen bir grup öğrenci her yıl İstanbul’da bir hafta misafir ediliyor. Bu süre içinde öğrencilere bir yandan çeşitli müzeleriyle şehir tanıtılırken diğer yandan da Mercedes-Benz Türk’ün İstanbul’daki tesislerini ziyaret etme şansı sunuluyor.

15 Ekim 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR