“Devrim olmadan kadın kurtulmaz”

CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı geçen hafta kadına şiddete ve haksızlıklara karşı durmak için oluşturdukları Kadın Dayanışma Komisyonu hakkında düzenl...

BÜYÜT


CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı geçen hafta kadına şiddete ve haksızlıklara karşı durmak için oluşturdukları Kadın Dayanışma Komisyonu hakkında düzenledikleri bilgilendirme toplantısında “Kadın olmadan devrim olmaz, devrim olmadan kadın kurtulmaz” sözünün üzerinde durdu.
CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak oluşturulan Kadın Dayanışma Komisyonu’nun kendi özgün sorunlarını belirleme ve kadın mücadelesini yükseltmeye katkı sunacağını söyleyen komisyon başkanı Serpil Tuna, “Her ilçemizde bütün mahalleleri kapı kapı gezerek, projelerimizi anlatıp hep beraber mücadele ederek, ben bilmem beyim biliri yıkacağız” şeklinde konuştu. İşte Kadın Dayanışma Komisyonu yönetim üyeleri, Başkan Serpil Tuna, Başkan Yardımcısı Nilgün Düzen, Sekreter Şermin Atasoy, Muhasip Figen Aliz ve üyeler Yıldız Aş, Huriye Ahmetoğlu, Sema Bozkurt, Gül Güler, Suna Çetinkaya, Cangül Keleş.
“BİZİ KULUÇKA MAKİNESİ GİBİ GÖREMEZLER”
Başbakan Erdoğan ve hükümet üyelerinin üç çocuk açıklamasıyla kadın bedenine karışmaya başladığını, kadınların daha çok çocuk doğurması için teşvikler başlatmış olduğunu söyleyen Tuna, “Bizleri kuluçka makinesi gibi göremeye hakları yok” dedi. Erdoğan’ın üniversite öğrencilerinin evlenmesini istediğini ve lise öğrencilerinin de evlenmesinin önünü açmayı hedeflediğini vurgulayan Tuna, kadınların ne yapmak istediklerini bildiğini söyledi.
“ÇIPLAK ARAMALARI UNUTMADIK!”
Gezi direnişinde yapılan çıplak aramalar ve tacizlere değinen Tuna, “Yapılan çıplak aramaları ve tacizleri unutmadık. Başbakan Erdoğan, konuştukça kadınlar çoğalıyor, isyanları büyüyor. Bedenimiz kimseye değil bize aittir. Bedenimizden, kimliğimizden elinizi çekin” şeklinde konuştu.
“KADIN DÜŞMANI İKTİDARA DUR DEMEK İÇİN”
Serpil Tuna, “Kadına yönelik şiddete, cinayetlere, tecavüz ve tacize, kadına karşı baskıcı, zulüm içeren, kadın emeğini hiçe sayan kadın düşmanı iktidara dur demek için biz kadınlar CHP çatısı altında el ele omuz omuza kadınlarımızla birlikte yerel yönetimlerle mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
KADINLAR MEYDANA İNECEK
25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadeleyi sürdüreceklerini açıklayan Tuna, 21-25 Kasım tarihlerinde Kocaeli Kadın Platformu olarak düzenleyecekleri etkinliklerin duyurusunu yaptı. Kadınlar 25 Kasım 18.00’da Merkez Bankası önünde toplanarak İnsan Hakları Parkı’na yürüyecek. Tuna, 26 Kasım’da ise sabah saat 09.00’da Ö.Y’nin tecavüz davası için bütün kadınları adliye önüne destek için davet etti. nHümeyra ORTAÇ

19 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR