“Eğitime desteğe devam edeceğiz”

Eğitime büyük destek veren ve her fırsatta okullara giderek mevcut durum hakkında bilgi alan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan son okul ziyareti...

BÜYÜTEğitime büyük destek veren ve her fırsatta okullara giderek mevcut durum hakkında bilgi alan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan son okul ziyaretini Hızır Reis İlköğretim Okulu’na yaptı.

Ziyarette Hızır Reis İlköğretim Okul Müdürü Murat Balay, Okul Aile Birliği Başkanı Ayşegül Barış, Ortaokul Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Deniz Şınık ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Doğan, “ İzmit Belediye Başkanı olarak birebir sorumluluk alanımda olmamasına rağmen okullarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadım. Elimden gelen her desteği verdim. Bundan önce de okulların hizmetindeydim, bundan sonra da hizmetlerinde olacağım” dedi.

“VATANDAŞIN AYAĞINA
GİDERİM, ÇAĞIRMAM”

Okul Müdürü Murat Balay, Okul Aile Birliği Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin görüş, öneri ve taleplerini büyük bir dikkatle dinleyen Başkan Doğan “Milletvekili olduğum dönem de ilimizdeki yaklaşık 500 okulu tek tek ziyaret etmiştim. Belediye Başkanı olduktan sonra da okul ziyaretlerine devam ettim. Bu ziyaretler çok yararlı oluyor. Ziyaret sırasında okul yetkilileriyle, okul aile birlikleriyle görüşmeler yapıp sorunları dinliyoruz. Onların sorunları anlatmak için bizim ayağımıza gelmesini değil bizim eğitimcilerimizin ayağına gitmemiz gerektiğini düşünüyorum. Sorunları yerinde görmek, yerinde inceleyip birlikte çözüm üretmek hizmet anlayışımızın gereğidir. Siyasetçilerin görevi halkın ayağına gitmektir. Artık vatandaşı ayağına çağırma siyaseti kalktı. Eskiden devletin memuru vardı, devletin belediyesi vardı, şimdi milletin memuru, milletin belediyesi var” dedi.

OKULLARA BÜYÜK DESTEK

4,5 yıl içinde İzmit Belediyesi olarak 53 okula çok amaçlı salon, kütüphane, veli bekleme odaları, teknik cihaz ve malzeme yardımı yaptıklarını dile getiren Başkan Doğan, geçen, “Okullarımızın kırtasiye yardımını karşılıyoruz. Sadece bununla kalmayıp okulların çevre düzenlemelerini de yapıyoruz. Bütün bunlar belediye olarak öncelikli görevimiz olmamasına rağmen biz bunu kendimize görev kabul ettiğimiz için seve seve yapıyoruz. Çünkü eğitime yapılan her kuruş yatırımı ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olarak görüyoruz. Eğitim kurumlarımıza desteğimiz artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

SPOR SALONU YENİLENECEK
Ziyaret sonunda okulda incelemelerde bulunan Başkan Doğan okulun spor salonu ve soyunma odasının mevcut durumunun yetersiz olduğunu söyleyerek gerekli çalışmaların İzmit Belediyesi tarafından yapılacağını dile getirdi. Okul yetkilileri de Başkan Doğan’a duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler.

13 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR