Kocatepe’de üç mutluluk bir arada

Öğretmenler odalarının açılışına ve bisiklet dağıtım törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karab...

BÜYÜT

Öğretmenler odalarının açılışına ve bisiklet dağıtım törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Belediye Meclis Üyeleri Haluk Akgün, Hayrettin Ünlü, Ak,  Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal,  Kocatepe İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Zer, Kocatepe İlköğretim Okul Aile Birliği Başkanı Meral Sırma, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

ASLİ GÖREVİMİZ DEĞİL

Açılışlarda konuşan Başkan Doğan “Mahallemize ve okulumuza defalarca geldik, elimizi hiç çekmedik. Okullarımız asli görevlerimiz arasında değil, onlar için ayrılmış olan bir bütçemiz de yok. Fakat çocuklarımız söz konusu olduğunda biz koşarak geliyor ve yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

 

ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ

10 yıl önce okula milletvekili olarak geldiğini belirten Doğan “O dönemde bizden bir tane bilgisayar, bir tane tepegöz isteniyordu. Çünkü okullarımızda bunlar yoktu. Şimdi ise çocuklarımızın her birine bisiklet, tablet dağıtıyoruz. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bizim her şeyimiz. Bizler gelip geçiciyiz. Onların içerisinden ne doktorlar, ne mühendisler, ne başkanlar, bakanlar çıkacak” şeklinde konuştu.

 

AYNI SIKINTILARIN YAŞANMASINA İZİN VERMEYİN

Yapılan hizmetlerin milletin malıyla yapıldığına da vurgu yapan Başkan Doğan “Kimin malını kimden esirgeyeceğiz. Sizin sayenizde bu memlekette istikrar oldu ve bu istikrar güzel hizmetleri beraberinde getirdi. Beceriksiz insanların elinde olduğunda ülkenin ne halde olduğunu hepimiz gördük. İstikrarı koruyun, memleketimizin tekrar aynı sıkıntılara düşmesine izin vermeyin.

 

DOĞRULUKTAN AYRILMADIK

Ben çocukken eve peynir alamazdık, annem pazardan lor alır getirirdi. Çok şükür bu günlere geldik. Doğruluktan hiç ayrılmadık, haramı helali bilerek büyüdük. Bugünlerin kıymetini bileceğiz, yarınlara daha sağlam adımlar atacağız. Dünyanın en büyük 3. köprüsü, Marmaraylar, hızlı trenler bugün bu ülkede yapılıyor. Bizim sizin dualarınızdan memnuniyetinizden başka beklediğimiz hiçbir şey yok” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Karabayır ve Okul Müdürü Ahmet Zer de “Zengin fakir ayrımı yapmaksızın çocukların hayallerini gerçekleştirip onlara büyük mutluluk yaşattığı için  Başkan Doğan teşekkür etti.

10 Mayıs 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR