Minibüsçülerde kazanan Öztürk

  SS 5 Nolu Şehiriçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi’nin 32’inci olağan genel kurulu dün Emex Otel’de gerçekleştirildi. Gerçekleşen genel kuru...

 

SS 5 Nolu Şehiriçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi’nin 32’inci olağan genel kurulu dün Emex Otel’de gerçekleştirildi. Gerçekleşen genel kurulda tansiyon bir hayli yüksekti. Yapılan oylama neticesinde başkanlığa yeniden Hasan Öztürk seçildi. Kullanılan 451 oyun 242"sini  alan Öztürk’e karşılık rakibi Lokman Aydemir ise 213 oyda kaldı. 5 oy ise geçersiz sayıldı.

 

DİVAN BAŞKANI KOLUKISA

 Toplam 511 üyesi bulunan ve 471 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kurulda mevcut Başkan Hasan Öztürk ile Lokman Aydemir yarışıyor. Kurulun divan başkanlığını Halis Kolukısa üstlenirken, katip üyeliklere Mehmet Haskul, Zeki Ayvazoğlu, Bahri Kütük, Cemil Şahin seçildi.

 

ŞOFÖRLERE KART

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kurul, yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunması ile devam etti. Şoför arkadaşlara bir nevi kurum ehliyeti olan kartların dağıtılacağını belirten Hasan Öztürk, “Şoför arkadaşlarımıza kurum adına kartlarımızı dağıtıyoruz. Denetime çıktığımızda ehliyetten önce bu kartı soracağız. Kartların yüzde 80’i dağıtılmış durumda” dedi.

 

ARBEDE YAŞANDI

Bu uygulama ile mal sahiplerini korumayı amaçladıklarını da ekleyen Öztürk, “Bir turluğuna arabayı başka şoföre veremeyiz” ifadesini kullandı. Gündem maddelerinin görüşülmesi sırasında üye olmayan bir şoförün vekalet alarak kurula katılmasıyla kısa süreli bir arbede yaşandı. Üye olmayan kişi, hem mevcut yönetimden memnun olmadığını dile getirirdi, hem de kuruldan ayrılmayacağını söyleyince tartışma yaşandı.

 

HAVUZ SİSTEMİ REDDEDİLDİ

Hasan Öztürk, çıkan arbedede üyeleri yatıştırmaya çalışırken bir süre sonra arbede son erdi. Gündem maddelerine geri dönüldüğünde ise havuza alınmak istenen 20 aracın aylık getirisinin 590 lira civarında olduğunu belirten Hasan Öztürk, “Bu araçların dönüşü bize 3-4 yıl sonra olur” dedi. 20 aracın havuza alınması maddesi reddedilerek mevcut düzenin devamına karar verildi.

 

SİVİL DENETİM

Hat değerlerini yukarıya çekmeyi hedeflediklerini kaydeden Hasan Öztürk, “Gerçekten bir komisyon kurulsun. Hat değerlerimizi yukarıya çıkarmak zorundayız. Araçlarımızda sivil denetim olacak. Bazı hatlarımızda kayıplarımız var. Bu kayıpları önlemek için bu denetimi yapmalıyız. Bir nevi gizli denetim yaptırmak zorundayız. Bu çalışma Kocaeli Üniversitesi ile ortak olacak” dedi.

 

GÖVDEMİ KOYACAĞIM

Konuşma yapmak üzere söz alan Lokman Aydemir ise geçici sözlerle bugüne kadar gelindiği belirterek, “Mevcut yönetim, birleşme hükümetiyiz diyordu. Şu anda 60 bin yolcu kaybı var. Ekibime güveniyorum. Hat alım satımı değil, kaybın nasıl önleneceğine bakacağız. Taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyacağız. Belde arabaları yolcumuzu alıyor. 14 tur atması gereken yerde kırmızı dolmuş 36 tur atıyor” ifadelerine yer verdi.

 

GÖREV YAPACAKLAR

“Malımın bekçisiyim” diyerek sözlerini sürdüren Aydemir, “Herkesin malının bekçisiyim. Herkesin sözcüsü olacağım. İstanbul’dan gelen servis otobüsleri Perşembe Pazarı’ndaydı. Şimdi Umuttepe’de. Mevcut yönetimden ben de söz istiyorum. Kazandırsın bana 60 bin yolcuyu. Çıkıp görev yapacaklar. Çalışmayacaksanız niye görevdesiniz? Benim gurubumda çalışmayan olursa yönetimden düşüreceğim. Aksi olursa karşınıza çıkmam” dedi.

 

İCRAAT ÜRETECEĞİZ

Ardından söz alan Hasan Öztürk de Lokman Aydemir’in bir takım imalarda bulunduğunu belirterek, “Bu kurum bırakıp gidilecek bir kurum değil. Benim yönetimim aslanlar gibi çalışıyor. Boş laf değil, icraat üreteceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. 

22 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR