Avrupa Konseyi, Kocaeli’ni pilot il seçti

        Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulmuttalip Demirel ile Yüksek Şehir Plancısı Övünç Yılmaz, Avrupa Konseyi 7. Çerçeve P...

 

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulmuttalip Demirel ile Yüksek Şehir Plancısı Övünç Yılmaz, Avrupa Konseyi 7. Çerçeve Programı’nda yer alan SOLUTIONS Projesi kapsamında İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen çalıştayda bir sunum yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ulaşım çalışmalarının anlatıldığı sunumun ardından Kocaeli, Akdeniz Bölgesi’nden projenin pilot şehri seçildi.

 

DESTEK VERECEKLER

 

Akdeniz Bölgesi Pilot Şehri olarak Kocaeli seçildi. Aynı kategoride diğer şehirler; Kochi (Hindistan), Leon (Meksika), Belo Horizonte (Brezilya), Guiyang (Çin) bulunuyor. SOLUTIONS projesi ortaklarından, Sürdürülebilir Ulaşım Derneği-EMBARQ Türkiye de, SOLUTIONS Projesi kapsamında Kocaeli'ye destek verecek.

 

ÇALIŞMALAR ANLATILDI

İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen çalıştayla başlayan proje iki yıl sürecek. Projenin başlangıç toplantısında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulmuttalip Demirel ile Yüksek Şehir Plancısı Övünç Yılmaz, Kocaeli ile ilgili sunum yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2 yıl sürecek SOLUTIONS Projesi kapsamında Macaristan’ın Budapeşte şehri ile birlikte çalışacak. SOLUTIONS Projesi, Birleşmiş Milletler HABİTAT programı tarafından da destekleniyor ve Birleşmiş Milletler temsilcileri ile takip ediliyor.

 

PROJEYE KATILAN ŞEHİRLER

Projeye katılan şehirler ise şöyle; Lider Şehirler: Barcelona-İspanya, Bremen-Almanya, Budapest-Macaristan, Hangzhou-Çin, Curitiba-Brezilya. Proje Ortağı Pilot Şehirler: Kocaeli-Türkiye, Belo-Horizonte-Brezilya, Guiyang-Çin, Kochin-Hindistan, Leon-Meksika. Çalışma Şehirleri: Amman-Ürdün, Kasablanca-Fas, Durango-Meksika, Hanoi-Vietnam, La Serena-Şili, Matale-Sri Lanka, Sao Jose Dos Campos-Brezilya, Sfax-Tunus ve Xi’an-Çin.

11 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR