Hoşgörü kenti İzmit kutlamaları için İzmit Belediyesi program vermedi

Çekül Başkanı Numan Gülşah, 22 Temmuz’da “Pişmaniye ve Hoşgörü Kenti İzmit” kutlamaları için İzmit Belediyesi’nin program vermediğini söyledi, duyarlı...

BÜYÜT

Çekül Başkanı Numan Gülşah, 22 Temmuz’da “Pişmaniye ve Hoşgörü Kenti İzmit” kutlamaları için İzmit Belediyesi’nin program vermediğini söyledi, duyarlılık istedi.

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (Çekül) Başkanı Numan Gülşah, dün bir basın açıklaması düzenledi. KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen basın açıklamasında 2011 yılının hoşgörü şehri seçilen İzmit için 22 Temmuz’da yapılacak olan kutlamalar tartışıldı. Asıl tarihi 30 Nisan günü olan ve İzmit tarafından seçimler deneniyle kutlanmayan 2011 yılı hoşgörü şehri İzmit kutlamaları Avusturya’da gerçekleştirildi. Şimdi ise İzmit olarak kutlamalar yapılması planlanıyor.

PROGRAM İSTEDİ
22 Temmuz günü Pişmaniye ve Hoşgörü Kenti İzmit kutlamalarının yapılacağını ve bu konuda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan hiçbir program almadığını belirten Gülşah, konuşmasına şöyle devam etti: “Bundan tam 1700 yıl önce burada tam İzmit’in tarih kokan yerinde Çukurbağ’da insanlık ve dünya için bir ferman yayınlandı. Kutlamalar kapsamında 29–30 Nisan 2011 tarihlerinde Avusturya'nın Viyana kentinin İpek Yolu Kehribar Yolu Buluşuyor etkinlik düzenlendi. Piero Bordin'in kuruculuğunu ve direktörlüğünü yaptığı bu proje, Avusturya hükümeti ve Avrupa Birliği fonlarınca da desteklendi. Şimdi 22 Temmuz’da düzenleyeceğimiz ikinci bir kutlama için İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan bir program istiyoruz” diyerek halkın bu konuda duyarlı olmasını istedi.

08 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR