Başkan Bulut, sorunları yerinde inceliyor

Göreve geldiği günden beri muhtarlarla istişareye büyük önem veren ve belirli aralıklarla farklı mahallelerde toplantılar yapacaklarını ifade eden De...

BÜYÜT

Göreve geldiği günden beri muhtarlarla istişareye büyük önem veren ve belirli aralıklarla farklı mahallelerde toplantılar yapacaklarını ifade eden Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un bu düşüncesi Fatih Mahallesi’ndeki buluşma ile devam etti. Fatih Mahalle Muhtarı Şenay Mengünoğul’un ev sahipliğinde Safran Cafe’de gerçekleşen buluşmaya Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un yanı sıra Çenedağ Mahalle Muhtarı Osman Koçyiğit, Deniz Mahalle Muhtarı Seçkin Altan, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Hayri Çelikkol, İbni Sina Mahalle Muhtarı Ömer Karadeniz, Mersincik Mahalle Muhtarı Ömer Ok, Sırrıpaşa Mahalle Muhtarı Hülya Yıldırım, Yavuz Sultan Mahalle Muhtarı Ali Cenk Akgün ve Yenikent Mahalle Muhtarı Asuman Ekerer ve emniyet mensupları katılırken, Çınarlı Mahalle Muhtarı İbrahim Sümer ise mazereti nedeniyle toplantıya iştirak edemedi.

 

“Önceliğimiz aciliyeti olan bölgeler”

Safran Kafe’de düzenlenen toplantıda merkez mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, bu tür istişare toplantılarının büyük önem teşkil ettiğini belirterek mahallelerdeki sorunların çözümü noktasında muhtarlara da büyük görev düştüğünü söyledi. Kendilerinin ilçedeki 17 mahalleye de eşit mesafede olduklarını belirten Başkan Bulut, “Bizim için 17 mahallemiz de çok önemli. Buralarda yaşanan sıkıntıları çözmemiz noktasında muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Önceliğimiz her daim aciliyeti olan bölgeler olacak ama bunun dışında rutin çalışma programımız sürecek ve Derince’ye kazandıracağımız vizyon projelerden tüm ilçe halkımız yararlanacak.” dedi.

 

Alt yapı ve asfalt rutin hizmetler

Fatih Mahalle Muhtarı Şenay Mengünoğul, Fatih Mahallesi’nde okul yetersizliği sorununa dikkat çekti. Mahallede okul inşa edilmesi noktasında hep birlikte çalışılması gerektiğini aktaran Başkan Bulut, “Fatih Mahallesi halkının yönlendirilmesi ile bu sorunu hep birlikte çalışarak çözebiliriz. Sorun toplumun sorunudur. Bizler buna vesile olmak için taşın altına elimizi koymalıyız. Problemleri kişiselleştirmeden Derince’ye bir bütün olarak bakmalıyız.” dedi. Organizasyonda alt yapı ve asfalt çalışmalarının rutin hizmetler olduğunu belirten Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Bizler alt yapı ve asfalt çalışmalarına proje olarak bakmıyoruz. Bunlar yapılması gereken rutin hizmetler. Yapacağımız Havuz ve Şelale Projesi gibi projelerle halkımıza hizmet etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu. Muhtarların da kendi mahalleleri ile ilgili taleplerini aktardıkları görüşmede Başkan Bulut, sorunların yerinde tespit edilmesi için toplantıları farklı mahallelerde yapmayı sürdüreceklerini ifade etti.

12 Kasım 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Fatih mah. sakini. - Fatih Sultan Mahallesinin en büyük sorunu Semt pazarı sorunudur.Cuma günleri pazara gidip gelen o bayanların münibüslere binerken inerken çektiği çile çin işkencesinden daha beter.bu mahallenin ev hanımları pazar arabalarıyla yaya olarak niye pazara çıkamasınlar.

Yanıtla . 0Beğen 12 Kasım 14:55
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR