Kocaeli’den, İhsanoğlu’na destek istedi

  CHP İl Örgütü, cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir zaman kala TBMM’de partisinin grup toplantısını takip etmek ve Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üz...

 

CHP İl Örgütü, cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir zaman kala TBMM’de partisinin grup toplantısını takip etmek ve Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere Ankara’daydı. Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’de çok daha güçlü bir CHP görmek istediğini belirterek, “Eskiden Kocaeli sol damarı güçlü olan bir şehirdi” dedi

MHP ile birlikte çatı aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nu belirleyen CHP Örgütü, seçimlere az bir zaman kala çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda CHP Kocaeli Örgütü de çalışmalarını sürdürüyor. TBMM’de partisinin grup toplantısını takip etmek ve Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek amacıyla dün CHP İl Örgütü, ilimizdeki basın mensuplarıyla birlikte Ankara’daydı. Gazetemizi temsilen ise gazetemizin yazarı Ruhan Odabaş ziyarete katıldı.

VEKİLLER DE KATILDI

Sabah erken saatlerde Ankara’ya gitmek üzere yolan çıkan heyet içerisinde CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, il yöneticilerinden Asude Fırat Özkan ve parti üyesi Kaya Arslan yer alırken kendilerine orada CHP Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Hilal Kapan ile Haydar Akar da eşlik etti.

PARTİ ROZETİ TAKTI

TBMM’ye gelen heyet ilk olarak grup toplantısına katılarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledi. Kılıçdaroğlu, grup toplantısındaki konuşması öncesinde ünlü gazeteci Erol Mütercimler’e parti rozetini takarak Mütercimler’in resmi olarak parti üyesi olduğu duyurdu.

DÜZENİ YIKMAK İSTEYEN PARTİLER

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin kurduğu düzeni yıkmak isteyen partilerin ortaya çıktığını belirterek, “Bağımsız, çağdaş, özgürlükçü amaçları paylaşmak amacıyla bu salondayım. Gazi Mustafa Kemal’in rozetini bana veren tüm dostlarıma teşekkür ederim” dedi.

VAATLER YERİNE GETİRİLMEDİ

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ekmek kavgası uğruna Soma’da 301 işçi öldü. Verilen vaatlerin çoğu yerine getirilmedi. Bütün dünyanın dikkatini çeken olaya, AKP yaralar sarılacak yasalar çıkacak, demesine rağmen vaatlerini yerine getiremedi.  Çalışma saati 6 saate düşürülecek dendi ama gerçekleştirilmedi” şeklinde konuştu.

HERKES OY KULLANMALI

Kemal Kılıçdaroğlu, “Taşeron sistemi kaldırılacak dendi; ama yeni torba yasada işçi hakları yine yok. Yaşam odası AKP’li vekiller tarafından reddedildi. Maliyeti çok yüksek olduğu için reddedilen bu istek insan hayatından daha mı değerli? Önümüzdeki seçimin sıradan bir seçim değil. Bütün yurttaşların oy kullanması gerekiyor” dedi.

BAŞARILI BİR ADAY

Özgürlükçü, bağımsız bir Türkiye bilincinde olanlar oyunu nereye kullanacağını iyi biliyor da diyen Kılıçdaroğlu, “Diktatörlük isteyen de oy kullanacağı yeri iyi bilir. Yalancı birinin cumhurbaşkanı olmasını istemiyorsanız oyunuzu Ekmeleddin Bey’e vermelisiniz. Tarafsız güvenilir başarılı bir aday” ifadelerini kullandı.

DAHA GÜÇLÜ CHP

Toplantı sonrası TBMM’deki makam odasında misafirlerini ağırlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nin bir geçmişi olduğunu belirterek , “Kocaeli’de güçlü bir medya var. Olayların üstüne kararlılıkla gidebiliyor. Tabi Kocaeli’de çok daha güçlü bir CHP görmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

İLETİŞİM KURAN KAZANIR

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Bir zamanlar Seka Fabrikası, istasyon oteli vardı, şimdi hepsi kayboldu. Yeşil alan diye bir şey kalmadı. Sol damarı güçlü olan bir kentti şimdi farklı bir kent. CHP olarak eksiklerimiz oldu. Koaceli’nin yeniden ayağa kalkması lazım. Zengin bir kent aslında. Halka iletişim kuran kazanır” dedi.

İNANARAK ÇALIŞIRSANIZ…

CHP’ ye karşı olumsuz bir düşüncenin hakim olduğunu da belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “Kadın kollarının çok önemli bir yeri var. Kapı kapı dolaşıp seçim hakkında bilgi vermeyi planlıyoruz. Ne ihtiyaçları varsa ben karşılacağım. Yeter ki iletişim kuralım. Samimi ve inanarak çalışırsanız kazanırsınız” dedi.

KAVGACI DEĞİL

Çatı adayıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, “Ekmelleddin Bey’in gücü daha fazladır tüm dünyada. Devlet adamlarıyla yan yana gelince uluslararası bir cumhurbaşkanı olacak. 200 yıllık bir deneyim var parlamenter sistem isteniyor. Ekmeleddin bey tarafsız biri. Kavgacı değil, oraya oturacak kişinin toplumun her kesimini kucaklayıcı bir yapısı olmalı.

BEDELİNİ HALK ÖDEYECEK

“Kimseyi rahatsız edecek bir lafı yoktur. Ortadoğu’ya da barış getirecektir. Sakince oturup herkesle konuşabilecek biri. Espri yapamayan bir yönetici olamaz. Başbakan tarafsız olacağını söyleyemiyor. Devletin sigortasını arttıran biri olursa bedelini halk ödeyecek. Tarafsız biri olsun isteniyorsa Ekmelledin Bey tam uygun bir aday” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ali - Chp li değil akp liyim ama parlementer sistem için oyum ekmel beye tarafsız

Yanıtla . 0Beğen 15 Temmuz 17:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR