KBRN eğitimlerine katılanlara sertifika

İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi organizatörlüğünde İl Ambulans Servisi Başhekimliği personeli tarafından Kocaeli UMKE G...

İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi organizatörlüğünde İl Ambulans Servisi Başhekimliği personeli tarafından Kocaeli UMKE Gönüllüleri için Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) farkındalık eğitimi verildi. KBRN Acil Önü ve KBRN vakalarına tıbbi yaklaşımlar şeklinde iki bölüm halinde verilen eğitimde katılımcılara pratik ve uygulamalı olarak eğitim verildi.

 

KATILIM BELGESİ VERİLDİ

KBRN vakası durumunda UMKE’nin bulunduğu konum, afet planı çerçevesinde her türlü donanım ve personelle hazır şekilde dizayn edilmesinin gerekliliğine değindiler. İl Ambulans Servisi Başhekimliği eğitim salonunda düzenlenen eğitimlere Kocaeli UMKE gönüllüleri katıldı. İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Dr. Salih Çavdar ile KBRN eğitimcisi Sağlık Memuru Ercan Kalabaş’ın verdiği eğitim sonrası UMKE gönüllülerine İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz tarafından katılım belgesi verildi.

 

“ACİL SERVİS İLE ORGANİZE YAPILMALI”

KBRN konusunda konuşma yapan Durmaz, “Eğitimimizin amacı KBRN olaylarında sağlık çalışanlarında farkındalık sağlanması, KBRN maddelerinden etkilenmiş yaralıların hastanede tıbbi tedavileri öncesinde uygulanması gereken temel esasların tanımlanması, KBRN olaylarının hastanenin Acil Servisi ile organize bir şekilde planlanmasıdır" dedi.

24 Eylül 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR