Gümüşhaneliler’den vefa ve onur gecesi

Gümüşhaneliler Vakfı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Vefa ve Onur Gecesi” önceki akşam yapıldı. Gecede Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’a...

BÜYÜT

Gümüşhaneliler Vakfı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Vefa ve Onur Gecesi” önceki akşam yapıldı. Gecede Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’a vefa ve onur ödülü takdim edildi

Gümüşhaneliler Vakfı’nın “Vefa ve Onur Gecesi” ismini verdikleri programın bu yıl üçüncüsü önceki gün düzenlendi. Yenikent Türköz Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa AKP Milletvekili Fikri Işık, MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özok, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, milli futbolcular Saffet Sancaklı, Hayati Soydaş, siyasi parti il ve ilçe başkanları ve birçok vakıf üyesi katıldı. Gecede aslen Gümüşhaneli olan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’a onur ödülü verildi. Vakıf Başkanı Habib Yılmaz ve yönetimi tarafından hazırlanan program büyük ilgi gördü.

KONUŞMALAR YAPILDI
Gecede ilk konuşmayı vakıf başkanı Habib Yılmaz yaptı. Yılmaz seneye bu programda bir konsept değişikliği yapacaklarını söyleyerek katılımcılara teşekkür etti. Vakfın onursal başkanı ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da yaptığı konuşmada, “Başarılarımızın artması bizleri onurlandırmıştır” dedi. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan da, “Ertuğrul Sağlam, kişiliği ve oynadığı futbolu ile Türkiye’de çığır aşmıştır ”dedi. Daha sonra Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özok ve milletvekilleri konuşma yaptı.

MİLLİ FUTBOLCULAR KONUŞTU
Vekillerden sonra geceye davetli olan milli futbolcular da kısa konuşmalar yaptı. Futbolculardan Saffet Sancaklı, “Bu gecede olmak ve bu ödülün bir sporcuya verilmesi beni mutlu etti. Ertuğrul’un yaptığını Türkiye’de kimse yapmadı. Masada otururken Ertuğrul ve Hayati ile sohbet ederken siz de mi Gümüşhanelisiniz? diye sordum. Biz 20 yıldır birbirimize nereli olduğumuzu sormamışız” dedi.

‘KOCAELİSPOR’U ÖZLEDİK’
Sancaklı, “Kocaelispor partiler üssü bir kurum. Belediyenin bu konuda başı çekmesi gerekir. Bir komisyon kursunlar. Kocaelispor bize çok şey verdi. Kocaeli gibi bir yerde para sorun olmaz. Kocaelispor için elimden gelini yaparım.”dedi. Gecede son konuşmayı yapan Ertuğrul Sağlam, “Gümüşhaneli olmaktan gurur duyuyorum. Her ödül insana farklı sorumluluklar yüklüyor. Bu ödül benim için çok farklı. Bu salonda bulunanların yakınları, çocukları futbol oynuyordur. Benim onlardan tek isteğim eğitimlerinden taviz vermesinler. Herkes eski Kocaelispor’u özledi. Kocaelispor’u eski haline getirmek için çalışalım ”dedi.

SAĞLAM’A ÖDÜL
Konuşmalardan sonra sıra ödül töreni yapıldı. Vakıf Başkanı Habib Yılmaz onur ve vefa ödülünü Ertuğrul Sağlam’a takdim etti. Ardından Sağlam ve Yılmaz, birbirlerine forma hediye ettiler. Ertuğrul Sağlam, Gümüşhaneliler Vakfı’nın vefa ve onur gecesinin yapıldığı akşam aynı zamanda 42. yaşını kutluyordu. Sağlam, Vakıf tarafından futbol sahası görünümündeki pastayı kesti.

221120111718407130974_4.jpg

221120111722347136735_4.jpg

22 Kasım 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR