BBP’den Civelek’e suç duyurusu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceğini açıklamıştı. G...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Alperan Ocakları Başkanı olduğu iddia edilen ancak BBP İl Başkanı tarafından kendisinin parti ve Alperen Ocakları ile herhangi bir bağlantısı olmadığı açıklanan Kubilay Aslan’a ailesiyle birlikte AKP rozeti takmıştı.

 

KAMUOYUNU YANILTMAKTAN

Bu nedenle dün BBP İl Başkanı Şeref Gönenli, MKYK Üyesi Serhat Duyar ve il yönetimiyle birlikte Kocaeli Adliyesi’ne giderek AKP İl Başkanı Mahmut Civelek hakkında  kamuoyunu yanıltmak ve gerçeğe aykırı beyanlarda bulunmak suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.


ETİK DIŞI DAVRANIŞ

Suç duyurusunda bulunan Serhat Duyar ve Şeref Gönenli Adliye çıkışı basın açıklamasında bulundu. Şeref Gönenli yaptığı açıklamada, “Daha önce de uyardık Van’da yaptığınız gibi insanları kandırmaya çalışmayın demiştik. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir sözüyle de uyarı yapmıştım ‘Siyasi çıkar için hırslı olmaya, etik dışı davranmaya gerek yok diye” dedi.


BELİRTTİĞİMİZ HALDE

Sözlerini sürdüren Gönenli, “Sayın Civelek, bilinçli olarak mı, yoksa partililerin yanlış yönlendirmesiyle mi böyle bir hata yaptı? Aslında Alperen Ocaklarıyla hiç bir ilgisi olmayan birisinin AKP’ye katılımıyla ilgili bir basın açıklaması düzenlemişler. Bizden olmadığını belirttiğimiz halde etik dışı davranışı devam ettirmişlerdir” ifadelerinde bulundu.


İÇİNDEN ÇIKILMAZ HAL ALDI

Şerif Gönenli , “Türkiye’de hukuk ve adaletin olduğuna inanıyoruz. Bugün burada savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Gerçeğe aykırı beyanlarla siyasi rant elde etmeye çalışmaktır bunların yaptığı. Kılavuzu karga olanın sonun ne olacağınını atasözümüz zaten söylemişti. Bizim burada onu demeye terbiyemiz müsaade etmez ama herkes kendine göre bir çıkarım yapabilir. Yanlış kılavuzlar yüzünden sadece burunları değil artık içinden çıkamaz duruma gelmişler” dedi.


SAHTEKARLARA İZİN VERMEYİZ

Ardından söz alan Serhat Duyar, “AKP İl Başkanı Civelek’ten ve Kubilay Arslan’dan kamuoyunu yanlış beyanla yanılttıkları için suç duyurusunda bulunduk. İl başkanımız gereken açıklamayı yaptı. Biz demokrasiye inanıyoruz. İsteyen istediğine destek verebilir. AKP adayına da destek verebilirler ama hem yanıltıcı hem yanlış beyanlarla ortaya çıkan sahtekarlara da izin vermeyiz” ifadelerini kullandı.


ERKEKÇE ÖZÜR DİLESİN

Sözlerini sürdüren Duyar, “Sayın Civelek’in ilk vakası değil bu. Daha önce de sahte üyelerle adı duyulmuştu. Ben bir hata yüzünden böyle olduğunu düşünerek çıkıp erkekçe özür dilemesini bekliyorum. Eğer dilemezse onu da bu tiyatronun içerisinde hatta senaristi olarak kabul edeceğiz “ diyerek sözlerini noktaladı.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR