Real’den engellilere destek projesi

Uzun yıllardır ilimizde faaliyet gösteren ve çeşitli etkinlikler ile adından söz ettiren İzmit Real Alışveriş Merkezi, bu kez de yürüme engelli vatand...

BÜYÜT

Uzun yıllardır ilimizde faaliyet gösteren ve çeşitli etkinlikler ile adından söz ettiren İzmit Real Alışveriş Merkezi, bu kez de yürüme engelli vatandaşlar için kolları sıvadı. 11 engelliyi sevindiren Real Alışveriş Merkezi, 11engelliye tekerlekli sandalye hediye etti.

Tüm illerdeki Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlükleri ile anlaşarak, kendi bölgelerindeki yürüme engelli vatandaşları tespit eden Real Alışveriş Merkezi yöneticileri ilimizdeki 11 engelliyi sevindirerek, tekerlekli sandalye hediye etti. İzmit Real Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, SHÇEK İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, İstanbul Meydan Ümraniye Real AVM Müdürü Hasan Akol, Real İzmit AVM Sorumlusu Sevinç Sebat Kulu, Türk Anneler Derneği Akmeşe Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Seyfettin Çıktay ve ATİAD Toplum Merkezi Müdürü Fevzi Koyunoğlu katıldı.

TESPİT ÇALIŞMASI YAPILDI
Törende konuşma yapan Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, “Ülkemizde yaklaşık 9 milyon engelli vatandaş var, kamu kuruluşları olarak bu vatandaşlarımıza yardım etmek için elimizden geleni yapıyoruz. İzmit Real AVM yetkilileri ile geçtiğimiz ay bu konu hakkında görüştük ve ilimizde yaşayan engelli vatandaşlarımız hakkında tespit çalışması yaptık. İzmit Real AVM yetkilileri de mağazanın kendi bütçesi ile kampanya düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdi” dedi. Kadıoğlu, kampanyanın geleneksel hale gelmesi gerektiğini dile getirirken, diğer şirketleri ve sivil toplum kuruluşlarını da bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

06 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR