Sivrisineklere geçit yok

        Büyükşehir Belediyesi vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri için sivrisineklerin üreyebilecekleri alanları ilaçlamaya devam ediyor....

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri için sivrisineklerin üreyebilecekleri alanları ilaçlamaya devam ediyor. Veteriner Şube Müdürlüğü bünyesinde 2007 yılından bu yana kamuya açık alanlarda yaz ve kış dönemlerinde vektör mücadelesi yapılıyor.

 

BİYOLOJİK İLAÇ

Yılın 12 ayı boyunca aralıksız devam eden “Vektör Mücadelesi Hizmeti” kapsamında karasinek, sivrisinek, haşere ve kemirgenlere karşı ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Çalışmalar yıl içinde periyodik aralıklarla devam ediyor. Çalışmalarda biyolojik ilaçların kullanıldığı bildirildi.

 

ÜREME ALANLARI

İLAÇLANLIYOR

Bu kapsamda hastalıkların yayılmasında aracılık eden, halk sağlığında tehdit oluşturacak vektör canlılar hedef alınıyor. Zararlı canlılara karşı yürütülen ilaçlama çalışmalarının çevre sağlığına olumsuz etkiler oluşturmasının önüne geçmek ve yürütülen kimyasal çalışmaları en az düzeye indirmek için özen gösteriliyor. Çalışmalar bu zararlıların üreme noktaları olan su birikintileri, dereler, göller, alt yapı sistemleri, ahır ve gübrelikler gibi hedef alanlarda yoğunlaştırılıyor.

15 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

mehmet - karabaş mah leyla atakan caddesinde aşırı sivrisinek var hiç bir ilaçlama yapılmıyor ilgililere duyurulur

Yanıtla . 0Beğen 15 Temmuz 14:41
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR