Soydabaş adaylık açıklamasında gövde gösterisi yaptı

Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı yaparken görevinden alınan AKP’li Mustafa Soydabaş, milletvekili aday adaylığı başvurusunda adet...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı yaparken görevinden alınan AKP’li Mustafa Soydabaş, milletvekili aday adaylığı başvurusunda adeta gövde gösterisi yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcısıyken görevden alınan ve mimar olarak çalışmaya devam eden Mustafa Soydabaş, 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde AKP’den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Parti binasına gelen Soydabaş, aday adaylığı başvurusunu İl Başkanı Mahmut Civelek’in eşliğinde yaptı.

SOMUTA BAKARIM
İl Başkanı Civelek, “Mustafa Soydabaş’ın çok seveni var. Pazartesi günü başvurular bitecek. Aday adaylarımızı düzenleyeceğimiz programlarla kamuoyuna tanıtacağız. Aday adaylarının kaç üye yapacakları bizim için önemli. Soydabaş, basında yer alan beyanatlarında ‘10 bin oy fazla getiririm’ diyor. Bunlar soyuttur ben somuta bakarım” dedi.

KİM NE VERİYORSA BİR FAZLASI
Mustafa Soydabaş ise “Bu kentte 31 yıllık mesleki deneyimimi arkama alarak aday adayı oldum. 2004 yılında AKP’den Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmuştum. AKP 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde yüzde 50 oyun üzerine çıkacaktır. Açık alınla anlatacağımız hizmetlerimiz var” açıklamasında bulundu. Soydabaş partiye ne kadar bir bağış yapacaksınız sorusuna “Canımızı bağışlamışız daha ne olur” karşılığını verdi. Soydabaş, üyelik konusunu hatırlatan Civelek’e ise “Kim ne getiriyorsa bir fazlasıdır” karşılığını verdi.

MUSTAFA SOYDABAŞ KİMDİR?
Mustafa Soydabaş, 1956 İzmit doğumlu. 1981'de Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Ayrıca KOÜ Vakıf İşletme İktisat Enstitüsü Yönetim ve İşletme Programı mezunu. 1985 yılında İzmit Belediyesi'nde göreve başladı. 1999'da BBP'den İzmit Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. 2004 yılında AKP'den Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı oldu. Genel sekreter yardımcısıyken 2009 Eylül ayında Fen İşleri Daire Başkanlığı'na mimar olarak atandı. Soydabaş evli ve 3 kız babası.

11 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR