Doğan'dan 2 yıllık hizmet sunumu: Hayalleriniz görevimiz!

AKP İzmit İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 38’inci Genişletilmiş Yerel Yönetimler Danışma Meclisi geçtiğimiz akşam Yunus Emre Kültür Merkezi’nde...

AKP İzmit İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 38’inci Genişletilmiş Yerel Yönetimler Danışma Meclisi geçtiğimiz akşam Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma meclisine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Kadın Kolları Başkanvekili Emine Okanalp, İl Kadın Kolları eski Başkanı Emine Zeybek, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanvekili Serdar Arıca, Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş, Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul ve çok sayıda partili katılım sağladı.

 

2 YILLIK ÇALIŞMALAR

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen danışma meclisinde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından geçen 2 yıllık süre zarfında faaliyete geçirdiği projelerinin sunumunu yaptı. Sunumunu tamamlayan Doğan, “Hamdolsun tek bir leke almadan bu projelerin hepsini yaptık. Biz yeni İzmit’i hayal ettik. Bazılarının hayal bile edemediklerini biz gerçekleştirdik. Hayalleriniz görevimiz, yeni İzmit, yeni Türkiye” dedi.

 

‘BU KENT BİZİM DEDİK’

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, “AK Parti klasik bir parti değil, sadece kendisini sınırlayan bir parti değildir. Böyle büyük bir partide hizmet etmenin görev almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kent bizim dedik. Beraber başaracağız diye yola çıktık. Önce yeni bir İzmit, yeni bir Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz. Belediyelerimizde insan merkezli hizmet varsa partimizin anlayışından kaynaklıdır. Halkımız her derdini belediye başkanına aktarmaktadır. İzmit’te yüzde 51’lik bir oy alabiliyorsak omurganın sağlam olmasından kaynaklanıyor. İzmit belediye başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

‘PARTİMİZİ İZMİT’TE İKTİDAR YAPTIK’

Ardından sunumuna başlayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise, “Yıllar çabuk geçiyor. 7 yıl önce İzmit Belediyesi’nin seçimlerine girmiş ve partimizi yerel yönetimlerde İzmit’te iktidar yapmıştık. Eni İzmit sloganımızı o dönemde birçok vaatler vermiştik. Nisandan itibaren hizmete başladık. 5 belediyeyi de yeni binamızda toplamak istedik. Belsa Plaza’yı da yaptırdık. Önce mekan, sonra bütçe dedik. İnsan kaynaklarını, zamanı iyi yönetmemiz gerekiyordu. 2009’dan itibaren muhtar hizmet masasını kurduk. Hükümetimiz bütün belediyelerde kurmamızı istedi” şeklinde konuştu.

 

‘MEDYA EVİ ŞİMDİ DAHA GÜZEL’

Doğan, devamında “2 tanesi Kocaeli Üniversitesi’nde olmak üzere 7 adet çorba çeşmemizde 2012 yılından itibaren toplam 4 milyon bardak çorba ikram ettik. Medya Evi, 2012 yılından itibaren Gazeteciler Cemiyeti’nin talebi üzerine yerel basın mensuplarımız tarafından kullanılmaktadır. Gerçi şimdi yenilendi, daha güzel oldu. O da yakında hizmete girecek. 2013 yılından itibaren kadınlarımız için mikro kredi dağıtımlarımız oluyor. Gölkay Park, Cephanelik Mesire Alanı, Ekopark, Bisiklet Yolları projelerimizi gerçekleştirdik” dedi.

 

‘ŞİMDİ BİR FLO UÇACAK’

“Bisiklet Projesi aldı başını gidiyor” diyen Başkan Doğan, 2012’den bu yana 32 bin adet bisiklet dağıttık. Diğer ilçelere de yaymaya çalışıyoruz. Türkiye’de ilk defa yağ tutucu projesini biz yerine getirdik. 28 Haziran İzmit’in Kurtuluşu’nda Solo Türk’te bir uçak uçuyordu, şimdi bir Flo uçacak. Fevziye, Acısu ve Yeni Cuma parklarımızı yeniledik. 2010’dan beri 23 tane mahalle konağı yaptık. Kültür Tepesi, Tarihi Çeşmelerimiz, Tarihi Anıtlar, 4,4 milyonluk kamulaştırma yaptık. 2014-2016 olmak üzere iki yıllık hizmetlerimizi dünyaya da tanıttık. 2016’da sosyal belediyecilikte Avrupa’ya örnek olacak ‘12 Star Şehir’ ödülünü aldık” ifadelerine yer verdi.

 

‘İZMİT BU ÇALIŞMALARLA KAZANDI’

Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Aile Rehberlik Merkezi, Makine Parkı, 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi, Genç Girişimciler Merkezi, Kentlilik Bilinci Çalıştayı, Spor Şurası, Din Görevlilerimize Tablet Dağıtımı, Deniz Festivali, 6. ve 7. Pişmaniye Festivali, Yeraltı ve Yerüstü Otoparkları, Kitap Durakları, Pastacılık Okulu, Evlilik Okulu, Okul Hizmet Masası, Evde Bakım, Yenidoğan-Serdar Gençlik ve Kültür Merkezleri, Şehir Kütüphanesi Projesi, Biogaz Projesi, Olimpik Yüzme Havuz Projesi, Tramvay Hattı Projesi ve Kentsel Dönüşüm Projelerini de tek tek anlatan Başkan Doğan, “İzmit bu çalışmalarla kazandı. İnşallah yeni çalışmalarımızla kazanmaya devam edecek. Bu çalışmaları biz birlikte başardık” diye konuştu.

 

‘TEK BİR LEKE ALMADAN’

Sunumunu tamamlayan Doğan, muhalefet partilerine de gönderme yaparken “Biz laf yetiştirmeyle uğraşmadık; gözümüz neydi, hedefimiz neydi, yeni İzmit’i inşa etmek. Farklı farklı engeller, hukuki engeller de çıktı. Milletin kuruşunu kimseye kaptırmadık, ziyan ettirmedik. Hamdolsun tek bir leke almadan bu projelerin hepsini yaptık. Hepinize, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz yeni İzmit’i hayal ettik. Bazılarının hayal bile edemediklerini biz gerçekleştirdik. Turizm, kültür ve sanatı da dolu dolu yaşayan bir kent olması için mücadelemizi sürdürdük. Hayalleriniz görevimiz, yeni İzmit, yeni Türkiye” diyerek konuşmasını tamamladı. Ardından toplantı basına kapalı bir şekilde devam etti. Serkan BORLAK

25 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

merve - yıllardır akmeşeye bir doğalgaz sözünüz var gerçekleşmeyen umarım bu sözünüzüde tutarsınız

Yanıtla . 0Beğen 25 Mart 11:48
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR