MHP Kocaeli milletvekili aday adayları - 2015

7 Haziran'da yapılan genel seçimler sonrasında partiler arasında koalisyon kurulamayınca 1 Kasım'da erken seçim yapılması kararlaştırıldı. MHP Kocaeli...

7 Haziran'da yapılan genel seçimler sonrasında partiler arasında koalisyon kurulamayınca 1 Kasım'da erken seçim yapılması kararlaştırıldı. MHP Kocaeli'den milletvekilli adayı olarak seçime girmek isteyen isimler, Ankara'da bulunan MHP Genel Merkezi'ne giderek aday adaylığı başvurularını teslim etti.

 

yesil.jpg

Ahmet Yeşil

1982 yılında Konya’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi olmak üzere 3 üniversite bitirerek Yüksek İş Sağlığı bölümünde yüksek lisans yaptı. Yüzyıl Şirketleri’nin genel müdürlüğü görevini sürdürüyor. İnsan Kaynakları Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğinde bulunuyor. Evli ve 2 çocuk babası.

MHP’de ilk başvurular Yeşil ve Gökmen’den

ozhan.jpg

Özhan Kurt

1985 Sivas İmranlı doğumlu ve bekâr olan Özhan Kurt, Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Kocaeli’de 5 yıldır avukatlık yapan Kurt, Kocaeli Barosu’na kayıtlı.

Özhan Kurt, MHP’den aday adayı oldu

onder.jpg

Önder Kılıçaslan

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı görevini yapıyor. 1971 İstanbul doğumlu. Evli bir çocuk babası. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Malul gazi olan Önder Kılıçaslan, “1 Kasım'da yapılacak olan seçimde MHP'den Kocaeli'de milletvekili adayı olmak için başvuruda bulundum. İnşallah Kocaeli'den aday olup, seçilip, meclise girip, şehit ve gazi ailelerinin sesi olmak istiyorum" dedi. 

Şehit ve gazi ailelerinin sesi olmak için MHP’den aday oldu

ismail-okumus-002-001.jpg

İsmail Okumuş

1961 yılında Bayburt'ta doğdu. İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Beta Mühendislik Elektronik İnş. San.Tic. Ltd. Şti'nin yönetim kurulu başkanlığı görevini de sürdürmektedir. 2004 yılında MHP il meclis üyeliği ve 2011 yılındaki genel seçimlerde de MHP Kocaeli Milletvekili adaylarındandır. 2 çocuk babası. Okumuş, 2011 yılındaki genel seçimlerde 8'inci sıradan milletvekili adayı gösterilmişti.,

İsmail Okumuş yeniden aday adayı

saffet-sancakli-002.jpg

Saffet Sancaklı

Kocaelispor’un efsane kaptanı ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, 27 Şubat 1966 yılında eski Yogoslavya’nın Tutin şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda futbola başladı. Sancaklı, iki kez Kocaelispor’a transfer oldu. Kocaelispor’da 1991-1994 yılları arasında oynadığı 108 maçta 37 gol attı. 1995-1996 yılında ikinci kez transfer olduğu Kocaelispor’da bu kez 35 maçta 16 gol atarak büyük başarı gösterdi ve Kocaelispor’a Türkiye kupasını kazandırdı. Süper Lig’de toplam 130 gol atarak adını 100’ler kulübüne yazdırdı.

Uzun yıllar ilimizde futbol oynayan ve kazandıklarıyla ilimizde yatırımlar da yapan Sancaklı, 2007 genel seçimlerinde MHP’den İzmir’den milletvekili aday adayı oldu. 2011 genel seçimlerinde ise İstanbul 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı olan Sancaklı, milletvekili seçilememişti. Devlet Bahçeli’nin 6. kez genel başkan seçildiği büyük kurultayda Bahçeli’nin listesinden Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi seçildi. Sancaklı, geçtiğimiz seçimlerde MHP’den Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuştu. 7 Haziran 2014 Milletvekili Genel Seçimlerinde MHP Kocaeli'den 1. sıra adayı olarak gösterilen Sancaklı, Meclis'e girerek milletvekili oldu.

Saffet Sancaklı yeniden aday adayı oldu

musa.jpg

Musa Coşkun

1956 yılında Trabzon Yomra’da doğan Musa Coşkun, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmit’te tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan Coşkun, Kocaeli Üniversitesi Vakfı Yönetim – Organizasyon Programı’nı bitirdi. Bir dönem Uzunçiftlik Belediyesi’nde çalışan Coşkun, 1984 – 1994 yılları arasında iki dönem Uzunçiftlik Belediye Başkanlığı yaptı. Bunun sonrasında Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’nde elektrik öğretmenliği yapan Coşkun, 1999 yılında üçüncü kez belediye başkanı seçildi. Coşkun 2007 yılında belediye başkanlığından emekli oldu. Evli olan Coşkun’un iki çocuğu var.

Ünlü: Aday adaylarımızla sahadayız

sedar.jpg

Serdar İlkhan

1967 tarihinde İzmit’te doğan Serdar İlkhan, Hava Teknik Okullar Komutanlığı Askeri Lisesi’nde okudu. Lise eğitiminin ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1986 yılında Hava Astsubayı olarak Uçak Bakım Bölümü’nde eğitimi alan İlkhan, 1996 yılında kendi isteğiyle malulen emekli olmuş. İlkhan şimdi serbest meslek yapıyor. Evli olan İlkhan iki çocuk babası.

Ünlü: Aday adaylarımızla sahadayız

celalettin-yaylak-002.jpg

Celalettin Yaylak

1977, Ordu Kumlu doğumlu olan Yaylak eğitimine Gebze’de başladı ve Gebze’de bitirdi. Eğitim hayatından sonra ticaretle uğraştı. 2009 yılında MHP İl Kongresi’nde il yönetimine girdi. 2 yıl MHP Kocaeli İl Başkanlığı görevi yaptı. Evli 3 erkek evlat sahibi.

dijle-002.jpg

Dicle Akın

MHP’den Kocaeli Milletvekili aday adayı olan Dicle Akın, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri bölümünden mezun oldu. Özel bir firmada yönetici olan Akın, 25. dönemde MHP Kocaeli 10. sıradan aday oldu.

hilal-elmas-004.jpg

Hilal Elmas

1984 Samsun doğumlu, Öğretmen Şükrüye Elmas ile Hukukçu Resul Elmasın kızı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimi alarak Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Elmas, 25. dönemde MHP Kocaeli'de 3. sıradan aday olarak gösterildi.

kemal-kose-001-002.jpg

Kemal Köse

1954 Rize Çayeli doğumlu olan Kemal Köse, Kütahya Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. İyi derecede Almanca bilen ve iş adamı olan Köse, 21’inci dönemde oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kocaeli Milletvekili olarak yer aldı. Köse, evli ve 5 çocuk babasıdır. Köse, 25. dönemde MHP Kocaeli'de 6. sıra adayı olarak yer aldı.

lutfu-turkkan-002.jpg

Lütfü Türkkan

5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise'dir. 1973 yılında başladığı İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden 1976 yılında mezun oldu. 1976 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü 1978 yılında bitirdi. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. 24. Dönem MHP Kocaeli milletvekili olan Türkkan, 25. dönemde 2. sıradan aday olarak gösterildi.

osman-003.jpg

Osman Beniz

1972 Ordu doğumlu. Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldu. Gebze Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı ve MHP Gebze İlçe Yöneticiliği yaptı. İstanbul Barosu’nda kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürüyor. Ayrıca Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Sekreteri görevini hala yürütmekte. Evli ve 2 çocuk babası. Beniz, 25. dönemde 8. sıra adayı olan İlhan Tan'ın istifası üzerine 8. sıradan aday olarak gösterildi.

riza-agdag-001.jpg

Rıza Ağdağ

1971 Artvin Yusufeli’nde doğan Rıza Ağdağ, ilkokulu Derince Sırrıpaşa İlköğretim Okulu’nda bitirdi. İzmit İmam Hatip Lisesi’nde orta bir ve ikinci sınıfı bitirdikten sonra kaydını Derince Lisesi’ne aldırarak ortaöğretimini burada tamamladı. 1989 yılında Kocaeli’nde Bahar Kırtasiye’yi açarak ticaret hayatına başladı. 1999’da Bahar Yayınevi’ni kurdu. Aynı sene Kocaeli Ticaret Odası’nda Meclis üyeliğine seçildi ve bu görevine üç yıl devam etti. Ağdağ, 25. dönemde MHP Kocaeli'de 4. sıra adayı olmuştu.

Rıza Ağdağ, MHP’den başvurusunu yaptı

tunay-ari-001-001.jpg

Tunay Arı

1973 yılında Gümüşhane'de doğdu Gebze'de ikamet ediyor. Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Evli ve 2 çocuk babası. İnşaat Mühendisliği ve otomotiv sektöründe çalışıyor. 10 yıldır partide faal olarak görev yapıyor. MHP Gebze eski ilçe başkanlarından.

arif.jpg

Arif Gülen

Arif Gülen, 22 Ağustos 1979 yılında Kars’ta dünyaya geldi. Memur bir ailenin en küçük çocuğu olan Gülen, 1987 yılında, ilkokul ikinci sınıfta babasının tayini nedeniyle Kocaeli’nin Darıca ilçesine yerleşti.

İlk, orta ve lise öğrenimini Danca’da tamamlayan Gülen, Anadolu Üniversitesi iktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans ve Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Yüksek Lisans (Tezli) mezunudur. 1997—2002 tarihleri arasında güvenlik sektöründe muhtelif şirketlerde güvenlik görevlisi, güvenlik amiri, güvenlik müdürü, güvenlik sorumlusu, bölge müdürü, bölge müfettişi, pazarlama sorumlusu, bölge koordinatörü olarak beş yıl boyunca profesyonel iş hayatında kariyer yapmıştır. 2002 yılında kendi işini kurmuş, kısa sürede güvenlik ve temizlik sektörlerinde Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri haline gelmiştir.

2002—2009 yılları arasında Türkiye genelinde şirketlerinde 10.000′ i aşkın personel istihdam eden Arif Gülen, şirketini kurduğu ilk iki yıldan sonra 1000 personel 2008 yılı itibari ile 1300 personel istihdam etmiştir. Süreç içerisinde hizmet sektöründe reklam hizmetleri, emlak, ev elektroniği ve gıda işlerine de girmiştir.

Gülen, halen Gebze Ticaret Odası’na bağlı 300′e yakın güvenlik, sosyal hizmetler, emlak şirketlerinin ve kuaför salonlarının bulunduğu Meslek Grubu’nun komite başkanlığını yürütmektedir.

Son Genel Kurul’da, hemşerilerinin teveccühü ile Darıca Kars İli ve İlçeleri Derneği’nin Başkanlık bayrağını teslim alan Gülen’in Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) üyesi olup yayınlanmış ”Bırak Aklın Seni Geçsin” isimli kişisel gelişim kitabı, yayınlanmak üzere Derleme ve Araştırma konulu 2 kitabı daha yer almaktadır. Yayınlanmış 50’ye yakın makalesi bulunan Arif Gülen, evli bir erkek çocuğu babasıdır.

cemil-001.jpg

Cemil Arslan

1957’de Ağrı’da doğdu. 45 yıldır İzmit’te yaşıyor. Toptan gıda ile uğraştı. Bu sektörden emekli. İzmit İlçe Teşkilatı’nda uzun yıllar görev aldı. Evli ve 2 çocuğu var.

woman.jpg

Derya Çavdar

1979’da Bayburt’ta doğdu. Gölcük’te ikamet ediyor. Evli ve 1 çocuk annesi.

feridun.jpg

Feridun Şevket Özkan

1974’te Kandıra’da doğdu. Devlet memurluğundan istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu. Evli ve 2 çocuk babası.

man-001.jpg

Sercan Akyol

1989’da Gölcük’te doğdu. Ülkü Ocakları’nda aktif görev aldı. Özel bir firmada klima teknisyeni. Evli.

 

yusuf-yilmaz-001.jpg

Yusuf Yılmaz

MHP’nin bu seçim dönemindeki tek engelli adayı. 7 Haziran seçimlerinde de aday adayı olmuş fakat listeye girememişti.

 

bekmezoglu.jpg

Mehmet Recep Pekmezoğlu

1965’te Kilis’te doğdu. Evli ve 4 çocuk sahibi. Gaziantep Pekmezoğlu Baklavaları’nın sahibi.

Mehmet Recep Pekmezoğlu, MHP’den aday adayı oldu

selimkara.jpg

Selim Kara

1973’te Sakarya’da doğdu. Ticaretle uğraşıyor.  Kocaeli Üniversitesi Ekonomi Yüksek Lisans mezunu. 2007 Seçimlerinde aday adayı oldu. Evli ve 3 çocuk sahibi. 

 

ina.jpg

İbrahim İnanç Çakıroğlu

1990 Trabzon doğumlu. İlköğretim ve lise eğitimini Gölcük’te tamamladı. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Bekar.

Aday adaylık açıklamasında Türkeş'e gönderme

erkan-002.jpg

Erkan Dilber

23 Nisan 1962’de İzmit’te dünyaya gelen Erkan Dilber, evli 2 ve çocuk babası. Metal sektöründe uzun yıllar yöneticilik yaptı. Halen sağlık sektöründe yönetici olarak görev yapıyor. 1984 yılından beri de siyasetin içinde.

Erkan Dilber, MHP’den adayı adayı

kurs-001.jpg

Kürşat Sönmez

1987’de Gölcük’te doğdu. Bir Dönem Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. Selçuk Üniversitesi Otomotiv Bölümü Mezunu. Bekar. 

Kürşat Sönmez, MHP’den aday adayı

ruhi-cavdar-001.jpg

Ruhi Çavdar

1964 İzmit doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Ticaretle uğraşıyor. MHP Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası. 18 yıl MHP’nin her kademesinde görev yaptı.

Ruhi Çavdar yeniden aday adayı oldu

cumali-durmus-004.jpg

Cumali Durmuş

5 Ekim 1962 tarihinde Kocaeli, Maşukiye'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Selime'dir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi'ni bitirdi. İşadamı olarak çalışma hayatını sürdürdü. 21. ve 23. Dönem Kocaeli Milletvekilidir. İngilizce bilen Durmuş, evli ve dört çocuk babasıdır.

Cumali Durmuş, aday adaylığı başvurusunu yaptı

zekai-001.jpg

Zekai Kahyaoğlu

1957’de Sakarya’da doğdu. İlköğretimi Sakarya’da tamamladıktan sonra 1968’de İzmit’e geldi. Kocaeli Eğitim Enstitüsü’ne okul ikincisi olarak başlayan yüksekokul öğrenimi İstanbul Ortaköy ve Ankara Eğitim Enstitüsü’nde devam etti. 30 Haziran 1980’de Kütahya Eğitim Enstitüsü’nde sona erdi. 1981’de öğretmenlik hayatına başladı. 2007’de MHP’den aday adayı olmak için meslekten istifa etti. 2002’de MHP’den 6’ıncı sıra adayı olarak seçimlere girdi. 2007’de aday adayı oldu. 2009’da yerel seçimlerde MHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde de milletvekili aday adayı olan Kahyaoğlu, aday listesine girememişti. Evli ve 4 çocuk babası. İngilizce ve Almanca biliyor.

Zekai Kahyaoğlu yeniden aday adayı

serdarkaman.jpg

Serdar Kaman

1965 Elazığ doğumlu. Evli 2 çocuk babası. 1987 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Tıp Doktoru Genel Cerrahi ve Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı. Özel Akademi Hastanesi’nde görev yapıyor. Kaman, bir dönem DP’de siyaset yapıyordu.

Serdar Kaman, MHP’den milletvekili aday adayı oldu

serap-001.jpg

Serap Durmaz

Gebze Sözcü Gazetesi'nde yöneticilik yapmaktadır.

Serap Durmaz, MHP’den aday adayı

niyazi-001.jpg

Niyazi Güner

1959 yılında Kastamonu'da dünyaya geldi. 1992 yılında Gebze'de kimya sanayi üzerine üretim yapan bir firmada işe başladı. Ardından Günersoy Makine'yi kurdu. Niyazi Güner, 10 yıl MHP Gebze İlçe Başkanlığı görevi yaptı. MHP'de eski üst kurul delegesi. Evli ve 2 çocuk babası.

gokmen-001.jpg

Gökmen Türengül

1973 İzmit doğumlu. Evli ve iki çocuk babası. Kendi iş yerinde yönetici. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunu. 1993 yılında üniversitede Ülkü Dernekleri ile siyaset hayatına başladı. 3 yıl önce Ruhi Çavdar’ın il teşkilatında AR-GE ve basın ile ilgili başkan yardımcılığı yaptı.

02 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

scorpion - eğer mhp arif güleni aday yaparsa kaybeder o kadar insanın hakkını yedikten sonra hangi yüzle insanlardan oy isteyecek.

Yanıtla . 0Beğen 02 Eylül 17:17
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR